Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

ВІЙНА І КОНСТИТУЦІЯ, РОЗДУМИ

Igor Lutsenko
Наша Конституція не пристосована для ведення нинішньої гібридної війни. Наприклад, зовсім не прописано механізму, яким чином нам діяти, якщо, приміром, Президент зраджує країну і перебігає на сторону ворога. Або – не виконує свої обов’язки щодо введення воєнного стану, і т.п. Єдиний спосіб реакції на такі дії Президента – це запуск процедури імпічменту – не запустили навіть тоді, коли Янукович утік у Ростов.
У такій фактичній безконтрольності посади Президента є колосальна загроза. Якщо Росія (або, скажімо, Німеччина чи інша країна, фактичний союзник Росії) натисне на нашого главу держави, то країна через норми Основного Закону потрапить у чергову кепську ситуацію – у кризу легітимності влади. А у Президента, хто б він не був, можна знайти масу слабких місць – бізнес, приміром, або наявність правопорушень, котрі роблять його підсудним іноземним судам, тощо.
І це не єдині правові проблеми війни.
***
Одна з правових колізій – Конституцію не можна міняти В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ. Тобто, прописано «в умовах», а не «при введенні», тобто мова йде про фактичні обставини.
Зараз якраз можна запустити дискусію, чи є нинішні умови (десятки обстрілів здебільшого із легкої зброї на добу) умовами воєнного стану? Я би сказав – радше ні. На більшості напрямків, більшу частину часу – перемир’я. Масових втрат, на щастя, немає. Лінії зіткнень здебільшого стабільні. Спроб їх змінити шляхом атак тощо - не спостерігається. Явної загрози наступу теж немає. (Хоча, звісно, варто послухати думку фахівців-конституціоналістів.)
Отож, таку ситуацію, в теорії можна визнавати умовами (відносно) мирного часу, і це дає підстави для внесення необхідних змін у Конституцію, щоб зробити її оптимізованою для оборони від іноземних зазіхань. І не тільки Росії, але й усіх інших наших сусідів-«доброзичливців».


Пост спочатку надрукований тут: http://don-katalan.dreamwidth.org/1658672.html.
Tags: анализ, коллективное х%№ло, лугандония, порошенко, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments