Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Як саме порушуються права людини в Криму

Алі Татар-заде
я спробую окреслити, як саме порушуються права людини в Криму.
У лікарнях лише нещодавно зняли роздруківки великими літерами, що "гражданє" без аусвайсу не обслуговуються в лікарнях. Оголошення зняли, але правило діє (приїжжі росіянці офігевають, кажуть що в них там паспорт не питають). За даними на минулий рік (тобто, на третій рік окупації) таких безаусвайсних було 40 тисяч. Пенсію також не дадуть без аусвайсу - в сенсі, не нарахують взагалі. В приміщення не пустять без аусвайсу - всюди є рогатки так званого антитерору.
Про свободу вираження думок, мабуть, і так все ясно. Коли мешканці приходять до жеку обурюватись якоюсь нестачею послуги, місцева шавка їм переможно каже: приходьте по одному, будьте ввічливими з кожним слюсарем, бо я можу викликати паілцию за несанкціоновану акцію. На мордашці виразно читається восторг. Те саме, тільки про одного паціента, пишеться в лікарні: будете хамити рвачу - викличемо сілавиє органи. Те саме про будь-який протест.
У школах масово і системно відмовляють в викладанні кримської та української мови. Коли батьки приходять поодинці, їм кажуть що "ви пєрвий такой", а треба десять. Коли ж пишуть заяву колективно, то "калєктівниє заяви нє прінімаєм", пишіть один. Коли батьки наполягають, в якості відмови їм кажуть: "ми нє хатім калєчіть жизнь ваших дітєй".
На уроках і перемінах вчителі роблять зауваження школярам, які переговорюються кримською мовою: "йа нє панімаю гаварітє парускі". Коли дитина висловлюється проукраїнські, батьків викликають в школу на внушеніє: "ми жи вам дабра жилаїм, следущій раз сапщім куда нада".
Це лише те, що я чую постійно від знайомих або бачу сам.
На ринках масово і регулярно проводять спонтані затримання всіх присутніх - учєнія антітєрор. Спершу найбільше діставалося усіляким визуальним южанам - вірменам, циганам, євреям, молдаванам, бо саме так окупантські менти уявляли собі зовнішність кримських татар. Тепер вони набузурились і більше доколупуються до фіо і акценту. Це зветься у них "профилактика ліц кафкаской нацьональності". Якщо в людини нема аусвайсу - затримання з протоколом, а коли мене якось взяли з укрпаспортом, то в рязанского окупанта від жаху очи на лоб лізли, боявся що я зараз перекушу йому горлянку, все хотів повішати на мене наручники. Тоді обійшлося "приписом прийти в суд", про який мені так і не повідомили, окрім усно, і я не пішов (це давно було; але спогади невмиручі).


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1664546.html.
Tags: геноцид, коллективное х%№ло, крим, подонки, рассея, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments