Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Перша світова війна закінчилась у 1957 році

Volodymyr Boiko
Кость Бондаренко на своїй Фейсбук-сторінці написав цікавий (втім, як завжди) допис, проводячи паралелі між нинішньою Україною та Австро-Угорською імперією часів бравого вояки Швейка, розпочавши замітку словами «99 років тому закінчилася Перша світова війна…».
Дозволю собі не погодитись з відомим політологом і публіцистом. 99 років тому, об 11 ранку 11 листопада 1918 року, були припинені лише воєнні дії між Антантою та Німецькою імперією, а не стан війни. Сигнал про припинення вогню був поданий зразу ж після підписання в Комп’єнському лісі командувачем військами Антанти маршалом Фошем і німецьким статс-секретарем закордонних справ Ерцбергером угоди про перемир’я. У наступному, як відомо, положення цієї угоди були закріплені у Версальському мирному договорі.
Але Перша світова війна закінчилась значно пізніше – у 1957 році. Трапилось це через те, що при укладанні Версальського договору сторони забули про князівство Андорру, яке, перебуваючи під протекторатом Франції, також проголосило війну Німеччині. Таким чином Андорра залишалась у офіційному статусі сторони, що перебуває в стані війни з Німеччиною на боці Антанти, аж доки про необхідність юридичного завершення Першої світової війни не згадали за перебігом 39 років після припинення бойових дій.
Отже, Перша світова війна закінчилась на два роки пізніше Другої світової війни (остання тривала, щонайменше, до 1955 року, коли Радянський Союз оголосив про припинення стану війни з Німеччиною та виведення окупаційних військ з Австрії).


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1683056.html.
Tags: бойко, германия, история, каталония, франция
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment