Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Суб'єктивно

Алі Татар-заде
Порошенко - далекий від ідеалу президент, це я чітко усвідомлюю. Спостерігаю за ним здалеку, вимушено, і збоку. З недоліків: нерішучий, недостатньо войовничий (звісно я про щодо ворога), слабка дипломатія. Прийшов до влади, обіцяючи припинити війну у кілька тижнів - тобто голосували за нього далеко не яструби.
А останні події з Саакашвілі викликали ще враження мстивості (я про історію починаючи з паспорту).
Знайомі, які знали його ще до президентства, кажуть що він також жадібний, прижимистий. Не знаю, чи це взагалі недолік.
На цьому, здається, все.
Для імпичменту, дуже м'яко кажучи, малувато.
Натомість, в кримському питанні він наполегливо проводить політику Народного Руху України. Вже забутого всіма, небіжчика. А про небіжчика - нічого окрім правди. Попри свої недоліки, це була сама здорова сила в українському політикумі. Самі здорові ідеї і декларації.
В тому числі, повторюся, і в кримському питанні.
Чорновіл одразу простягнув руку дружби і взаємодопомоги до кримських татар. Що то була саме взаємна допомога - це правда. Що допомога була слабка - це "не вина, а біда" обох сторін.
НРУ був єдина сила, яка виступала за заміну проросіянської автономії на національну кримськотатарську.
Питання неочікувано реанімував Порошенко.
У разі його уходу, цей проект кримської національної автономії також назавжди похоронять. Впевнений, бо не бачу на горизонті і приблизно діячів, хто б підняв цей транспарант.
Принагідно поясню позицію кримськотатарського Меджлісу, як вона виглядала на протязі вже третього десятку літ у взаєминах з українським центром.
Підтримували "за замовчанням" будь-яку владу, коли та приходила до влади. Поки не наробила капостей конкретно і адресно кримським татарам - підтримували. І Кравчука, і Кучму, і Ющенка, і навіть ! Януковича. Погіршення стосунків завжди було ініціативою з боку самого Президента.
Поки що Порошенко - перший президент, хто примудрився не те що не побити горшки з кримцями (побити ще треба постаратися - наполегливо), але навіть не робив такої спроби. Взагалі.
Це безумовний позитив. З моєї точки зору, - так, вона обмежена передовсім кримськими поглядами, - найкраще щоб повернення Криму відбулося за Порошенка при владі. Всі інші не просто розірвуть обіцянки про національну автономію, але ще й демонстративно підітруться. Навіть не щоб зірвати оплески найтемніших і дрімучих татарофобів - а просто тому, що самі такими є.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1696106.html.
Tags: история, крим, порошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments