Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

17 років тому. «Україна без Кучми» та "прости Господи, нинішній ГП"

Volodymyr Boiko
Ви будете сміятись, але 17 років тому після бурхливого застілля з приводу свого 36-річчя в публічну політику відправився тодішній помічник-консультант народного депутата Олександра Мороза Юрій Луценко.
Політично стурбовані громадини, розбурхані полум’яними промовами нинішнього генерального, прости господи, прокурора, 15 грудня 2000 року отаборились на Майдані Незалежності й розпочали акцію «Україна без Кучми». Втім, мітингували вони недовго. 9 березня 2001 року очолювані Луценком активісти УНА-НСО спробували перешкодити президенту Кучмі та прем’єр-міністру Ющенку покласти квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку, після чого були затримані й відправлені за ґрати на підставі показів Юрія Віталійовича. Саме він у приміщенні СБУ впізнавав по кадрах оперативної відеозйомки учасників акції протесту й диктував слідчому Миколі Герасименку прізвища правопорушників.

На підставі показів Юрія Луценка активісти акції «Україна без Кучми» були засуджені й провели кілька років – хто 3, хто 5 – на «зоні». Ніхто з них, окрім Андрія Шкіля, політичної кар’єри так і не зробив – на відміну від провокатора, який у 2001 році здав їх СБУшникам і який тепер люб’язно ручкається з Леонідом Кучмою.
===З коментів:
Ігор Мазур
якщо чесно, то він лише впізнав на фото, а коли щось було "гаряче" то він не допомагав слідству". Його вина там мінімальна. Його і інших соціалістів тоді витягнув з кримін. справи Мороз. А от нас не знайшлося кому витягнути - на політвязнях хтось собі виборчу кампанію зробив !
---
Олексій Подольський
До цього можу додати. Познайомився з цією істотою у першу ніч «України без Кучми»: намети лише привезли. Він збуджений сьорбав у носа із захватом чи не клявся мені, що на відміну від Георгія вижив, що покладе життя, аби Кучма сів по-життєво. Сьорбав слиною наче дощем і крутив очима, що мало передавати гнів і незламність Овода. Я подякував і тихенько, аби не заляпатися, відійшов, адже бачив таких полум’яних, ще за рухівських часів. Таких, що як правило, не могли в головний момент - під час ГКЧП - злізти з унітазу. (Хоча відразу були першими на переможних трибунах). Потім, коли Ющенко призначив Юрка у головні менти, мої друзі, зокрема Юрко Оробець, зустрілися з ним, аби почалось розслідування насильства над нашими побратимами з Донбасу, де наша команда «МИ» мала трупи за часів Кучми. Була створена група з не донецьких оперів і слідчих. Очолила цю групу наша людина, що була місцевою, але не висовувалася до того. Тепер – ризикнула, аби покарати банду донецьких прокурорів і оборотнів. Співпало: Ющенко від родини Кучми отримав долю в Росукренерго, свідка Кравченка вбили двома контрольними у голову, а Луценко розпустив групу на Донбасі, а нашого хлопця без пояснень звільнив з міліції без пенсії. Що з ним було далі – знаєте самі. Прізвище не називаю, бо залишилася родина. Ми намагались врятувати, але не встигли. А коли Юрко Оробець з друзями поїхали до Луценка отримати пояснення – той не пустив в кабінет. Саме цими місяцями не витримало серце Оробця. Не витримало зради як Ющенка, так і Луценка. І він, що не пив, і не палив за життя загинув від інфаркту, ще не було і 50. Зустрілися з Луценком під ГПУ: він під слідством, я знайомився зі справою Пукача як потерпілий. Я пішки, він на Рендж Ровері з приватною охороною. Але він мабуть дійсно дурний – почав МЕНІ жалітися на беспредел Регіонів. Я посміхнувся і не стримався: якщо ці пацани, що ти дражнив, тебе лише помнуть на Зоні. То у нас до тебе рахунок крові, і лише я, гуманіст, буду твоїм адвокатом, аби тебе не кончили, а лише сів по-життєво. Ви би бачили відкритого рота цього героя, що чекав від мене співчуття.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1698987.html.
Subscribe

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments