Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

тверезо україно-польські історичні стосунки вирішуються одним простим актом

Алі Татар-заде
тверезо україно-польські історичні стосунки вирішуються одним простим актом.
Події 1920-х / 1950-х кваліфікуються на низку правопорушень (аналог карних справ без строку давнини, хоча, гадаю, сторічний термін був би саме те з точки зору раціо).
- військові злочини
- злочини проти мирного населення
базуючись при цьому на визначеннях міжнародних, тобто нюрнберзького трибуналу і римського статуту.
Звинувачення можуть бути висунути, відтак, від конкретних виконавців (з виявленням частки - ексцесу вкионання чи неухильного виконання наказу) і до керівників держави, військового підрозділу, агітаційно-пропагандистського внеску літератора чи іншого митця.
Кожна особа також має право на всесторонній та справедливий огляд справи (в даному випадку мертва особа, яку представляють захист і родичі).
Вироки щодо організацій, національностей та інших спільнот неприпустимі - це необхідний компромис щодо заборони усіляких узагальнень.
Наслідком головним має бути встановлення істини. Істина не буде встановлена взагалі, в узагальнюючому вигляді, це відомо наперед - але повинна і може бути встановлена в кожному конкретному епізоді.
Другим наслідком має бути встановлення відповідальності.
Наскільки Польща готова нести відповідальність за злочини, скоєні РП-ІІ та ПНР, а Україна - за злочини УНР та УРСР, вирішується всередині кожної країни шляхом визнання чи невизнання преємництва та настуництва.
Наразі правлячі польські псевдонаціоналісти діють інстинктивно на захист моделі, в якій будь-який злочин обох попередніх польських республік безспосередньо лягає на сучасну РП-ІІІ, як обох правонаступницю.
В Україні ситуація інша, ані правонаступництво від УРСР, ані від УНР (і ЗУНР) не прийнято консенсусом, хоча перше існує де-юре, а друге нам накидають Польща і Росія де-факто.
Описані вище розслідування та історичні трибунали мають відбутись до сторіччя початку подій. Відповідно, скоєні раніше злочини мають бути розглянуті раніше.
Розслідування можуть проходити в Україні, Польщі (разом в рамках угоди чи окремо, з узгодженням або без такого), або передані третій стороні, яка викликає однакову повагу і довіру в обох сторін.
Це і є та сама "нестандартна", а насправді стандартна і навіть єдино раціональна, відповідь на процеси останього десятиліття. Хочете юридичного оформлення історії - буде так.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1732102.html.
Tags: анализ, история, польша, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments