Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Бу-га-га... А Бойко - то діло каже!

Volodymyr Boiko
Усім тим, хто хоче позбавити депутатської недоторканності мадемуазель Савченко, нагадую, що в цьому немає ніякої потреби. Відповідно до п.2 ст.4 Закону України «Про статус народного депутата України», повноваження народного депутата України припиняються в разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього. А Надія Вікторівна, як відомо, була засуджена вироком Донецького міського суду Ростовської області від 22 березня 2016 року, будучи народним депутатом України нинішнього скликання.

Оскільки Україна є учасником Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, укладеної 22 січня 1993 року в Мінську між державами - членами СНД, не припинила своєї участі в цій Конвенції, як і в Співдружності Незалежних Держав, то вирок російського суду, яким було засуджено народного депутата Савченко, має автоматично визнаватись на території України без додаткової процедури легалізації. Тим більше, що Україна в особі заступника генерального прокурора України Каська свого часу визнала юрисдикцію Росії в «справі Савченко» і виконувала доручення Слідчого комітету Російської Федерації по цій справі саме на підставі Мінської конвенції.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про статус народного депутата України», рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата Савченко Верховна Рада України повинна прийняти в десятиденний строк за поданням комітету, до компетенції якого входять питання депутатської етики. При цьому Савченко вважається такою, що не має судимості, оскільки 25 травня 2016 року президент Російської Федерації видав указ про її помилування зі зняттям судимості. Через це Савченко має повне право балотуватись до наступного, 9-го, скликання Верховної Ради України, але брати участь у роботі нинішнього скликання українського парламенту їй заборонено законом.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1741901.html.
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment