Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

хай трясуться, хай трясуть. Зло кінець кінцем обертається проти того, хто його сіє


Алі Татар-заде
п’ятий рік окупанти трясуться самі і трясуть інших, чим ближче до 18 травня - роковин депортації кримських татар.
Дратувала їх ця дата давно - і серед місцевих були “дратівливі”, яких би тепер ми назвали ватаю. “Нушьто ім всьо нєймьоца”, “Ну малалі чіво била”, “У міня дєда вапщє раскулачілі, я же малчю” - був такий поганенький шопоток за спиною кожного кримського татарина, ще в українські часи.

Я завжди підозрював, що неспокій та смуток мають діти й онуки тих, хто це все влаштовував. Ну не може здорова людина лютитись від згадки про злочин, до якого вона не причетна. Я спокійно слухаю про вірменський геноцид, бо мої прабатьки ніяким до цього боком. Про волинську трагедію - з тої ж причини. Про голокост, про злочини в колишніх “югославіях”. Звичайна реакція на далеку трагедію - легке співчуття жертвам. Це коли вона далека. Близькі трагедії сприймаються ще ближче, і останнє що має спадати на думку - винуватити й ненавидити самих постраждалих. Але, повторюся, з одним виключенням. Якщо твій дід сам це творив, чи твої бабки-тьоті-мамки із цього добре нажилися - то тебе буде трясти що разу, кожен рік, і все тут.

А може вони й недаремно трясуться. Адже цього дня відбувалися різні події у різний час. У травні 1917, наприклад, було створено перший загін кримськотатарської самооборони. Тоді ж йшла українізація сімферопольської піхоти та севастопольської фльоти.

А 18 травня 1918 кримськотатарський Курултай, вдруге за свою історію, на своєму засіданні зробив спробу взяти владу на півострові в свої руки: створив Кримський уряд, призначив його головою Джафера Сейдамета, доручив йому сформувати кабінет разом з німцями і росіянами.

Так що хай трясуться, хай трясуть. Зло кінець кінцем обертається проти того, хто його сіє. Хочу дожити сам до розплати і щоб ті, хто трясуть, теж до неї дожили.
Тепер вже їм не відробитися ліцемірним блюзнірським: “А мене за що? Разві ето я вас депортував”.
— Ти не депортував, ти надто юний для цього. Але ти стучав на сусідів і співслуживців, хто пішов цього дня, чи напередодні. Ти колаборував та окупував, ти ходив і радісно казав - “Нунаканєцта запрєтілі етат шабаш”. Ти допомагав травити і виявляти. Тебе є за що. Вже п’ятий рік є за що, а скільки ще років таких буде?


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1773238.html.
Tags: геноцид, история, коллективное х%№ло, крим, подонки, рассея
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments