днями чергова вата-дата нагадала, скільки вати в голові серед тих хто поки з нами, тому що не любе путлера, не подобається як він оформив аншлюс тощо. Йдеться про “заснування Сімферополя”, тобто указ матушькі Єкатєріни в якому та каже “С Акмечеті бить губернскаму городу Сімферополь”. Ясно що ця вата-дата не могла проминути уваги окупаційної влади. Але і раніше за Української присутності цю дату цілком вперто відзначала та ж влада (кажу та ж влада, бо персонально вона не сильно і змінилася - наше “зємство” завжди нерівно дихало до майбутнього агресора). І почалося. То в одного, то в іншого френда бачу в каментах “Акмечеть і Сімферопаль ета два разних горада”, “Сімферопаль строілся наново”, “ви би іщо Нєаполь Скіфскій спомнили”. Дивлюся, що пишуть це і кримські емігранти, і дехто з тих хто на півострові зображує із себе українських діячів. До останніх завжди відчував недовіру, як до підсадних, а тут така вата-дата що не могли вони змовчати. Взагалі схильність до маніпуляцій не говорить нічого доброго про схильного. А коли він використовує цю “суперздібність” щоб “забивати голи татарам” на боці окупантів, то навіть сумніви є зайві. Між тим, на материку теж повно міст, селищ та навіть сіл, “заснованих” при живих попередниках чи одразу на їхніх кістках, в спустілих домах щойно депортованих чи на відібраному поміщіцькому майні. І там свої вата-дати, від імператриці і до “сороковия роковия”.
=======
Навіть УкрВікі (https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%96%D0%BC%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C) незважаючи на: "Перше античне поселення виникло у ІІІ столітті до н. е. як столиця скіфів у Таврії Неаполь Скіфський. На межі ІІ-ІІІ століть н. е. Неаполь став занепадати під ударами греків; остаточно місто зникло в результаті навали готів у ІІІ ст і гунів у ІV ст., а його залишки були випадково виявлено лише у ХІХ ст.
З початку XVII століття — значне татарське поселення Ак-Мечеть, резиденція кримсько-татарського калга-султана. Після захоплення Криму Російською імперією у 1784 році імператрицею Катериною II був виданий указ про заснування міста поруч з Ак-Мечеттю (яка відома зараз як район Сімферополя «Старе місто»), яке отримало сучасну назву Сімферополь і стало адміністративним центром новоствореної Таврійської області (з 1802 — губернії).", - пише про якесь 225-річчю Сімферополя
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1782619.html.
Journal information