Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

котяче довголіття

Наша Мурка
Моя красуня дожила до 19 років!
-------------------------
Алі Татар-заде

Це мої рецепти, спочатку вистраждані життям, а потім випестовані тим же життям, коли вже знаєш правила.

Бо перші мої котики і кішечки помирали дуже молодими, я страждав, клявся ніколи більше з ними не водитися. Проте, зустрівши першого ж котьонка, не міг встояти і забирав - бувало, могилка попередника ще не встигала зарасти травицею.
Так от, потім я почав вирощувати з котів довгожителів.

Для початку, хочу попередити - до 5 років ніякі поради не діють. Кішка або доживає до цього віку, або гине ровесником юного Вертера чи бідної Лізи (у своєму котячому вимірі часу). Це карма.
А от коли котяче доживає до бальзаківського віку і далі - тоді щось можна говорити про довголіття, точніше про боротьбу за нього.
На той вік котяче вже має весь багаж попередніх років. Де воно стрибало, необачно стукалося головою, лапою, спиною, кожен вкус, подряпина, отруєння - років до 5 ретельно записується в таємний записник, а потім дістається та зачитується вголос. У котячого починає все це одразу боліти і давати себе взнаки. І з того віку він/вона (а в разі кастрації і воно) починає потребувати вашої опіки та уваги.

1) Хоча б раз на день треба кілька разів провести рукою по хребту, від початку хвоста (попи) і до голови. Туди, чи сюди, а краще туди і сюди. З часом котяче так до цього звикне, що само буде вимагати. Не знаю як, але ця штука діє. А коли кішка хворіє, то це треба робити кілька раз на день, навіть багато. Це якийсь масаж, він щось мобілізує в организмі, але більше я сказати не можу, бо освіти не вистачає.

2) Говоріть при котячому хороші слова, особливо спрямовані на котячу адресу, і не кажіть поганих. Тут я маю версію, чому так. Але вона може бути антинаукова. Справа в тому, що на мою думку, з кожним новопрожитим роком котяче все глибше і точніше розуміє кожне ваше слово, і це важливо - розуміє його в буквальному значенні. До абстракцій, типу “шоб ти здох - це така метафора”, котяче ніколи не дійде, воно чує те що йому сказали: умрі, умрі. Я гадаю, що насправді наша мова у побуті на рідкість одноманітна, і вивчити її здатне не тільки котяче, але й будь-що яке має вуха. До того ж, ця мова наша не тільки повторювана до коми і крапки, а ще й доволі примітивна. Тож десь із тою шивдкістю, як мову вчить дитина, робить це і доросла кішка.

3) Годувати кішку треба всім, що вона є, плюс тим на що ви її маєте твердий намір “підсадити”. Якщо кішка бачить у вас щось і волає “дай”, значить вона цього конче потребує. Давайте їй багато різного: сухий корм, несухий, те що самі їсте, а також якісь особливі страви з простих продуктів. Кішка вам віддячить. Вона завжди вам підкаже, які м’ясо, риба, птах, молоко, сир і те інше є справжнім, а яке підробкою.
Але врахуйте одну річ.
Кішки діляться на рибожерів, птахожерів і звірожерів. Переважно трапляються змішані типи: з одного фанатіє, друге любить так і сяк, третє - терпіти не може або байдуже. Так от, те з чого воно фанатіє - в тому воно не експерт. Тільки під глибоку старість, скажимо, птахофіл навчиться розрізняти курку справжню та “наколоту”, якщо доживе, а до того часу їстиме навіть химічні добавки. А от з другою та третьою категорією (приміром, так сяк любить рибу, а от м’ясо звірів не любить) - воно дуже перебірливе і тут його поради будуть безцінні.
Які смаки у вашого котячого, ви впізнаєте експериментально. Дуже рідко трапляються якісь типи помішані на одному, це як правило всілякі породисті, але вони не довгожителі за визначенням. Тобто простіше звичайну кішку визначити за тою категорією, яку вона НЕ любить - приміром птахофоб, рибофоб, м’ясофоб.
Те, чому кішка надає перевагу, позначається на її поведінці. Ще з часу коли воно котьонок, можна побачити - що воно більше любить, гонятись за прутиком коли той по землі (це мясожер), чи коли в повітрі (птахожер) або ловити щось когтем (наприклад варену рибу з кастрюлі, морозну рибу з таючого леду).

4)
Тут окремо слід сказати, чого не можна.
Неможна кота чи кішку виховувати так, щоб вона здобувала в вас їжу клянчінням і воланням. Треба її “закормити” так, щоб вона завжди знала - їсти дадуть по першому натяку, а до того ж у місці завжди щось є. Отоді - підкреслюю - саме тоді сигнал кошки “дай мені це”, є важливим.
В протилежному випадку вона просто клянчить що попало, і ця кішка довго не житиме - байдуже, наскільки “плотно” ви її годуєте. Ця кішка забагато думатиме про їжу, на благородні роздуми в неї не залишатиметься часу. Кішка і кіт - здатні принижуватись, але терпіти цього не можуть.
В їхній природі є щось від левів, яким слабкі особі самі приносять їжу - просто за те, що ось він, левик, тут лежить і всіх відлякує, слідкує за порядком, що він такий могутній, в нього така крута грива. Одним словом, довше живуть коти і кошки, які сповнені відчуття власної неабиякості.

5) Не фотографуйте їх!
І не виставляйте, тим більш, на мережі, щоб всі бачили. Вони після цього довго не живуть. Зате довго будуть на світлинах, “на пам’ять”. Чому так - не знаю, тому вважайте це прикметою.

6) Не зізнавайтесь звірю в любові, не кажіть як ви її кохаєте, яка вона у вас безцінна. Це знову ж метафізика, але на них це погано діє (швидко мруть). Краще її хвалити приємними і зрозумілими звірю словами - яке воно пухнасте, яке товсте, яке свирепе, яке могутнє, хитре, підступне, хижацьке і так далі.

7) Не жлобтеся. Коли кошаче захворіло - поставтеся серйозно, так наче захворів ти сам чи твої родичи. Ветеринари вас менше доїтимуть, а щасливий кінець більше вірогідний, коли ви рано помітили хворобку та вчасно її локалізували.

8) Коли котяче спить і у ві сні щось ричить, кричить, шипіть, нервує - погладьте спляче створіння, і воно заспокоється прямо уві сні. Цьому мене навчила одна знайома, за що я їй дуже вдячний. У котів слабка психика, нерви, серце. А вашу руку вони впізнають рефлекторно і одразу заспокоюються.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1785394.html.
Tags: майдан, піар
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment