Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Хроніки феодального Києва

Сергій Мельниченко
5 год тому
ДРУЗІ!!!
Сьогодні о 18:00 збираємося всі біля будівельної огорожі на Поштовій площі!!!
Буде озвучено позицію киян, громадян України стосовно нинішнього ганебного рішення Київради та оголошено найближчі плани у боротьбі за збереження пам'ятки археології національного рівня та створення державного музею замість торгівельно-розважального центру.
Також буде запропоновано розглянути перші кроки їх реалізації.

Для журналістів буде проведено брифінг.


===================================================
Volodymyr Boiko
21 червня 2018 року в приміщенні Київради відбулась сутичка між охороною мерії та активістами, що вимагали від депутатів прийняти рішення про створення музею на місці середньовічних артефактів, знайдених на Поштовій площі в ході будівництва чергового торговельного центру.

Треба сказати, що наївність активістів не може не дивувати. Ще два роки тому я писав з цього приводу: «Громадські активісти потрохи протестують, але припускати, що градоначальник заборонить будівництво, не стане жодна здорова на голову людина».

Тож рекомендую ту мою давню статтю, в якій я порівняв Київ та ріднесеньку Севілью,де свого часу також знайшли залишки давніх споруд при зведенні підземного паркінгу в центрі міста. У статті я пояснив, чому в Севільї було негайно припинено будівництво й створено на цьому місці музей, який став окрасою міста, і чому цього ніколи не буде в Києві – бо в буржуазно-демократичній Іспанії алкальд (міський голова) лише керує спільним майном жителів населеного пункту, а у феодальній Україні мешканці міст ніякого спільного комунального майна не мають, а відтак вони не впливають на ті рішення, що приймає призначений сувереном градоначальник.
----
(http://kievvlast.com.ua/mind/pd_rubrikoju_jak_do_vropi_rachki39430)
Під рубрикою “Як до Європи рачки”
24 мая 2016 г. 11:27

Подорожуючи світом, неважко побачити колосальну різницю між Києвом і містами (не лише столицями, але й щонайменшими містечками) цивілізованих країн. Звісно, не може не впасти в очі чистота на вулицях Відня, якість німецьких доріг або кількість і доглянутість муніципальних парків у містах Іспанії. Але усе це – лише наслідки головної відмінності міст Європи від столиці України: Київ давно забув, що таке місцеве самоврядування.

Дві сотні років тому Київ позбувся Магдебурзького права, на згадку про яке залишилась хіба колона Андрія Меленського на тому місці, де зараз від Подолу виокремлюється Набережне шосе. З тих пір столиця України управляється намісником, якого призначає верховний правитель, і точка зору самих киян ніяк не впливає на ті рішення, які приймає градоначальник. Тому цікаво порівняти, як вирішуються одні й ті ж проблеми міського життя в Києві та країнах Європи.

У лютому 2015 року в Києві під час спорудження фундаменту нового торговельно-розважального центру на Поштовій площі була випадково відкопана частина середньовічної вулиці. Попервах Міністерство культури України заявило, що забудовник має змінити проект. Але можна не сумніватись, що будівництву нічого не загрожує й ніхто припиняти будівельні роботи в історичному центрі не стане.

Більш того, вже в березні 2015 року у виритому котловані трапився обвал ґрунту, внаслідок чого археологічні дослідження були припинені, а стародавню вулицю засипали землею – “з метою консервації”. Громадські активісти потрохи протестують, але припускати, що градоначальник заборонить будівництво, не стане жодна здорова на голову людина.

А ось як до вирішення аналогічної проблеми підійшли в Севільї, де в історичному центрі на Plaza de la Encarnación (Майдані Втілення) в 90-х роках минулого століття мерія вирішила спорудити підземний паркінґ на споконвічному місці міського ринку. У ході підземних робіт були виявлені залишки римських споруд античної доби – а Севілья, як відомо, це колишня римська колонія Італіка, де народились майбутні імператори Троян і Адріан.

Попри те, що на той час у будівництво було вкладено 14,6 млн. євро (у перерахунку за курсом тодішньої іспанської валюти песети), усі роботи негайно призупинили. По-інакшому й бути не могло в місті, на чолі якого стоїть обрана городянами людина, всі функції якої полягають виключно в грамотному управлінні спільного майна всіх мешканців Севільї.

У 2004 році міська влада оголосила міжнародний конкурс на краще архітектурне вирішення проблеми збереження археологічних артефактів. Конкурс виграв німецький архітектор Йорген Майєр-Германн, під керівництвом якого впродовж 2005-2011 років була зведена унікальна дерев’яна споруда – Metropol Parasol – що стала символом Севільї й місцем паломництва туристів.

“Міський парасоль” (саме так дуже умовно можна перекласти назву споруди) становить собою чотириярусну конструкцію завдовжки 150м, завширшки 70м і заввишки 26м, у нижньому, підземному, “поверсі” якої (він називається Antiquarium) відкриті для огляду археологічні знахідки та працює музей.

На наземному рівні, як і сотні років тому, працює ринок, а на 2 та 3 рівнях розташовані оглядові майданчики, з яких відкривається прекрасний вид на старовинне місто, де розгортається дія шістьох великих опер (“Кармен”, “Дон Хуан”, “Севільський цирульник”, “Весілля Фігаро”, “Фіделіо”, “Сила долі”) і багатьох драматичних творів і романів.

Ну, а кияни нехай пишаються черговим торговельно-розважальним центром. Нічим іншим їм пишатись вже не доводиться.

Владимир Бойко, журналист, экс-глава консультационного совета при ГПУ

В тему мое от 2012 года: Киев и "киевская" власть. То чего нет. (https://don-katalan.livejournal.com/428171.html)

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1789801.html.
Tags: беспредел, бойко, европа, история, київ, кличко, купр, мисюра, прдоны
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments