Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

ХРОНІКИ ДОНБАСИЗАЦІЇ ОДЕСИ


Igor Lutsenko разом з Денисом Казанским та 6 іншими особами.
Ходжу тут в Одесі на ефіри місцевих ЗМІ.
Ще раз переконуюсь, що у Києві ми не відчуваємо загрози сепаратизму, а вона є, жива і відчутна тут.
Діють технологічно. Більшості одеських ЗМІ можна висунути звинувачення у тій чи іншій ступені антиукраїнської роботи. Культивується "особливість" регіону, його окремішність, (точно так, як було на Донбасі). Ну, і звісно, українську мову тут попробуй знайди.
Невелика частина медіа працює збалансовано - так туди ходять персонажі, котрі співають приблизно такі пісні - "що ви тут сюди приїхали, указувати (!) одеситам, як їм жити, їдьте до себе у Київ чи Львів", "ми тут без вас розберемося, та й взагалі хто дав право цим активістам щось там вимагати", "активісти не мають боротися з корупцією, мають нею займатися правоохоронні органи, у нас он вони є, не заважайте", "це ви привели цю владу, це ви винуваті!".
В ефіри дзвонять телефоном "пересічні громадяни" і читають з бумажки тексти про те, що все через 14-й рік.
Ну, про те, що на антикорупційних активістів тут нападають регулярно, ви всі, мабуть, чули.
Не чули, ви мабуть, про те, скільки зараз бійців під Трухановим і компанією. Тисячі. Це не рахуючи російських військ та "ополчєнія" поруч у Придністров'ї, за півтори години марш-кидка.
Якщо почнеться - у нас буде мало шансів. Вони прекрасно засвоїли уроки, тепер на їх боці буде перевага у чисельності, зброї, організованості.
Власне, саме це і є критерій - коли ми уявімо повторення 14-го року, поліція буде нейтральною в кращому разі (з неї принципово не намагалися зробити проукраїнську структуру, привіт Sergei Hadzhynov), СБУ буде як завжди невидимим, отож вулицю захопить той, хто сильніше. У 2014-му ми виявилися більш чисельними. А зараз і чисельніше, і організованіше - охоронні структури громадянина РФ Труханова та його бізнес-угруповання. Вулицю ми втратили, силова перевага - на їх боці. Питання лише, коли це буде реалізовано.
Поки сильна центральна влада, звісно, вони не рипнуться. Але будь-яка політична криза може завершитися остаточною ДНРизацією Одеси.
Не знаю, може, десь тут і ведеться пропаганда на рахунок того, що "русскій мір" - це розруха і війна на довгі роки. Що одеситам не варто ізолюватися від Києва, бо це перетворить їх у Придністров'я. Це треба втовкмачувати постійно, наочно демонструючи "переваги і принади" ДНР і ЛНР! Але я поки цього не помічаю.
Поки що все, що обороняє стабільність і Україну тут, все, що бореться проти корупції і руйнування містаЮ диктату банд і перевертнів у погонах - це набір приватних ініціатив. Волонтерство в чистому вигляді.
***
Про те, що роблю я - читайте мої попередні звіти із організованих мною заходів, тексти депутатських звернень тощо.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1813343.html.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments