Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Igor Lutsenko: УРОКИ СТУСА

Сподіваюся, усі ж розуміють, що Василя Стуса засудили у повній відповідності до законодавства?
Я думаю, якби умовний ̶П̶о̶р̶о̶ш̶е̶н̶к̶о̶ ̶Брєжнєв засудив Стуса зараз, по коментах у ФБ ходила би хмара порохоботів, які указували на "стовідсоткову обґрунтованість та законність рішення суду", наполягали на тому, що "закон – це основа держави", і що який би він не був, з метою збереження стабільності закон мусить виконуватися.
Варто подумати - то чому ми зараз вважаємо засудження Стуса великим злочином?
***
В одному свіжому матеріалі, присвяченому критиці правих (там, де стверджується, що їх акції прямої дії – це руйнація держави), я зустрів загрозливу тезу.
Вона звучить так: держава мусить мати монополію на силу, справедливість(!) і владу(!!!).
Я не вбачаю доцільним коментувати цю тезу з точки зору теорії держави і права, бо будь-кому, хто вивчав цей предмет, буде очевидна академічна хибність таких поглядів.
Достатньо лише почитати українську Конституцію. Монополія на владу там проголошена у народу, а не у держави.
Тим не менш, умовні ліві, тобто ті, хто з радістю віддають себе, свою долю і своє життя в руки державного апарату, розглядають саме цей апарат, тобто чиновників, джерелом влади.
Більше того, вони готові виходити з такими закликами і вимагати саме такого стану речей!
Вимагати, щоб ніхто, крім цих чиновників, не мав права визначати, що справедливо, а що – ні. За лівими, усі завдання – від захисту суверенітету України до боротьби з корупцією – мусять бути винятково функцією держави, а не громадян. Громадяни ж не мають права цю функцію паралельно виконувати, це – злочин.
Можна було б лише здивуватися такій позиції автора публікації. Але в тому-то і річ що, за совковою інерцією, певна частина нашого суспільства так думає і так відчуває!
Ось вона – пуповина, якою сучасні ліві пов’язані з совком.
Власне, звідси з’являються ті мінімальні 15-20%, яких достатньо для того, щоб будь-який режим міг створити ілюзію масової своєї підтримки і займатися наведенням своєї «законності» практично безперешкодно протягом тривалого часу.
***
Мусимо повернутися до того духу, котрий породив Декларацію прав людини, очистити її від лівацького спотворення, якого ця концепція зазнала за останні півстоліття. Головна ідея прав людини трансцендентна – є обсяг непорушних прав, котрий походить з джерел, вищих за людину, від умовної «природи».
От, власне, і порушили цей (над)природний Закон радянські кадебісти і судді, засудивши Стуса за його слова. Це треба пам’ятати, коли здіймаються крики про монополію держави на істину.Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1818138.html.
Tags: аваков, левые, либертарианство, майдан, менты, порошенко, прдоны, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment