Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Дуже слушно, проте не пройде майже 100відсотково :(

Тарас Чорновіл
Ну що ж. Рада запрацювала, а депутати ні... Народ розбігся покрасуватися перед журналістами, повирішувати свої власні справи, гульнути в закритому банкетному залі, а кілька звично побігли в сусідній готель, де на них зачекалися коханки. Голосування йдуть неймовірно туго. Це просто жахливо. Переконаний, що необхідно здійснити дві кардинальні зміни, які передбачають у тому числі й доповнення до Конституції. Можна вибрати один із варіантів, але краще б усе ж обидва разом. Якщо дуже коротко, то це наступні блоки заходів:

1. Скасувати Конституційну норму, згідно якої майже всі рішення Верховної Ради ухвалюються абсолютною більшістю від конституційного складу (тобто жорстко 226 голосів). Місія Європарламенту Пета Кокса щапропонувала нам ввести позицію, що всі голосування, окрім вузького кола чітко визначених питань, є результативними при отриманні відносної більшості, тобто від чсла осіб, що взяли участь у голосуванні. Це б урятувало нас від свідомого саботажу та вирішального впливу на долю України з боку звичайних прогульників та безвідповідальних особин. Ця практика є нормальною в більшості цивілізованих країн. Несе свої ризики, але для того й існує процедура вето президента, щоб потім відфільтровувати випадкові голосування. Але, щоб таких випадковостей, а головне - випадкових депутатів було менше, я вже давно пропонував наступний блок.

2. Прив'язати статистику й відповідальність депутата не до реєстрацій електронною системою (повна фальшивка) та підписами (підписалися й пішли у власних справах), а до участі вголосуванні. Принцип такий: ніхто не може диктувати нардепу, як голосувати, але він зобов'язаний узагалі проголосувати з усіх питань, які виносяться. Це треба закріпити в Регламенті й законі про статус нардепа. А ще визначити жорстку норму, що пропуск за день без поважної підстави 10% і більше голосувань (це була моя пропозиція, інші мені радили 25%) приводитьдо автоматичного виначення дня як пропущеного. Відповідно, така ж відсоткова кількість зарахованих пропущеними днів упродовж однієї сесії визначається як невиконання повноважень за цей період і є підставою для втрати депутатського мандату. Але остання норма вже має бути зафіксована в Конституції.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1828838.html.
Tags: вибори, порошенко, прдоны, піар, тимошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment