Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Diana Makarova: ПРО МЕРТВОРОДЖЕНИХ ДІТЕЙ ГЕНШТАБУВолонтерська акредитація, волонтерські перепустки – це мертвонароджене дитя кількох батьків – полковника Ноздрачова, генерала Наєва та ще кого там?
Після того як волонтери і військові склали спільну переговорну групу щодо цього обурливого документу – спільний геніальний разум породив Тимчасовий порядок, здається, вже п’яту версію запропонованої спочатку Інструкції щодо волонтерської акредитації.
Я обіцяла разом з вами розібрати цей Тимчасовий порядок, практично з олівцем (клавіатурою) в руках. Розберемо.
Я прибрала важкі юридичні формулювання, трохи злила воду з цього водянистого документу, і надала власні ремарки. Паєхалі!

ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
перебування осіб, які безоплатно передають товари, лікарські засоби, медичну техніку та вироби медичного призначення, виконують роботи або надають послуги, в районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (ДАЛІ - ВОЛОНТЕРІВ)

I. Загальні положення

1.1. Тимчасовий порядок перебування волонтерів регулює питання організації пропускного режиму

1.2. Доступ волонтерів до фронту здійснюється на підставі зразків перепусток, встановлених додатком 3 до Інструкції про порядок перебування в районі здійснення………

(нікому нецікаве бла-бла-бла)

1.3. Для цілей Тимчасового порядку наведені нижче терміни вживаються у такому значенні.

(Далі йде пояснення, хто такі волонтери, власне, нам розтлумачують про різницю між гуманітарною та благочинною допомогою, що от Червоний Хрест – це гуманітарна допомога, про її вільне пересування вказано в Законі про ООС, а волонтери – це допомога благочинна, про неї в Законі ніц не сказано. Корочє, схоластіка.)

1.4. Інші терміни у Тимчасовому порядку вживаються в значеннях…………..

(корочє, нам натякають, що в цих термінах чорт ногу зламає, і волонтери просто не знають, яку допомогу вони передають, а ось ми їм і роз’яснимо. Роз'яснення просте – вас здєсь нє стояло. Про Червоний хрест є, про ОБСЄ в Законі є, про колони ООН та колони Ахмєтова є, а про волонтерів нема. Та й хто ви такі вообщє, партізанщина якась!)

ІІ. Порядок видачі перепусток волонтера

2.1. Для видачі перепуски волонтеру, подають на ім’я Командувача об’єднаних сил заяву (Додаток 1 до Тимчасового порядку), у якій обов’язково зазначається:
- прізвище, ім’я та по батькові особи (осіб) або повну назву організації, якій (яким) необхідно видати перепустку;
- серію та номер паспорта громадянина України або установчі документи організації (копія виписки з Єдиного державного реєстру підприємців та організацій України, фактична адреса, контакти);
- військова частина (підрозділ), до якого планується прибуття волонтерів

(а це зроблено для того, щоб згори могли одразу подзвонити у фронтові підрозділи і суворо запитати – А чого вам не вистачає, сякі-такі? А для чого це до вас їдуть волонтери? А чи не вирішили ви, панове командири, дискредитувати нашу армію, забезпечену за стандартами НАТО? – от і уявляємо, як слізно просять нас командири, щоб не посилали ми ці списки підрозділів, куди їдемо, хай їй грець, тій плівці, тим скобам, тій аеророзвідці, тим оптичним приладам, на крайняк обійдемось і так, це краще, ніж коли командуючий буде трахати музки. НА ЦЬОМУ ДОПОМОГА ВОЛОНТЕРА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ, ТАК І НЕ ПОЧАВШИСЬ‎‎)

2.2. Видача перепусток волонтерам відбувається протягом 5 робочих днів з дня надходження заяви, зазначеної у пункту 2.1.

2.3. Командувач об’єднаних сил за результатами розгляду заяви волонтера, надає дозвіл на видачу перепустки або вмотивовану відмову.

2.4. Волонтерам відмовляється у видачі перепустки до району проведення операції об’єднаних сил у разі:
- коли особа підозрюється у вчиненні кримінально правопорушення;
- коли паспорт громадянина є підробленим, зіпсованим або належить іншій особі;
- коли є наявні відомості про сприяння особою вчиненню правопорушення;
- у разі реальної загрози життю та здоров’ю з введенням “ЧЕРВОНОГО” режиму перебування, як в районі бойових дій так і в зонах безпеки

(бугага, але ж червоний режим вводиться за бажанням лівої п’ятки командувача, тож не дивуйтесь, коли раптом виявиться, що в Слав’янську раптово введено червоний режим. Лише для вас, ага. НА ЦЬОМУ ДОПОМОГА ВОЛОНТЕРА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ, ТАК І НЕ ПОЧАВШИСЬ)

2.5. Після отримання дозволу Командувача об’єднаних сил начальник підрозділу з питань режиму в районі проведення операції об’єднаних сил при об’єднаному командному пункті об’єднаних сил оформлює перепустки волонтерам

(стиць-пердиць, тут підв’язані вже цілих два начальники – командувач та начспецпідрозділу, дивимось ширше – тут підв’язані іхні відділи, ура, ціла купа військових бюрократів має додаткову роботу!)

2.6. Начальник підрозділу з питань режиму в районі проведення операції об’єднаних сил при об’єднаному командному пункті об’єднаних сил видає два типи перепусток: перший тип – на ім’я організацій, другий тип – на ім’я окремих волонтерів

2.7. Термін дії перепустки першого типу – 6 (шість) місяців, термін дії перепустки другого типу – 3 (три) місяці.

(о, класно, мені й так ніколи вгору глянути, аж мушу раз на три місяці оновлювати перепустку – а чого ж, дивіться, який непорядок, в нас волонтери роблять що хочуть, а в армії такого не положено, в армії, доки не вибілиш свою кількість бордюрів, то грош тобі ціна, давайте й цих волонтерських салаг пріобщім до полєзнєйшеї праці, фарбування бордюрів!)

2.8. Волонтери отримують перепустки під час першого в’їзду до району проведення операції об’єднаних сил у визначеної посадової особи тієї військової частини, до якої планується прибуття. Факт передачі перепустки засвідчується шляхом особистого підпису Заяви про отримання перепустки

(мать вашу так, отже, якщо я їду у шість бригад за один рейс, то я мушу підписати ці перепустки одночасно у всіх? А як я туди попаду без перепустки? НА ЦЬОМУ ДОПОМОГА ВОЛОНТЕРА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ, ТАК І НЕ ПОЧАВШИСЬ)

2.9. Перепустки підлягають поверненню до підрозділу з питань режиму в районі проведення операції об’єднаних сил, протягом дня, наступного за днем закінчення дії перепустки

(о, класно. Це вже мені повертати перепустку у Краматорську. Отже, злітала я до Авдіївки, повернулась до Краматорську, повернула перепустку, потім підписала перепустку до Кримського, злітала туди, бігом поїхала до Краматорська, повернула перепустку, підписала перепустку на Станицю, полетіла туди і чимдуж назад, аби встигнути до Краматорська, щоб повернути перепутску… і так безкінечно. Круто, а де ж мені взяти соляри, часу та сил на це все метання? Посиджу я, подумаю, порахую, та й махну на все рукою, гребись воно конем якось само! НА ЦЬОМУ ДОПОМОГА ВОЛОНТЕРА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ, ТАК І НЕ ПОЧАВШИСЬ)

2.10. Облік перепусток, виданих волонтерам, ведеться підрозділом з питань режиму в районі проведення операції об’єднаних у “Книзі обліку видачі перепусток

(ну, це понятно, як же без книг, уявляю, які кошти виділяються ВЖЕ на всю цю канцелярію!)

ІІІ. Перебування волонтерів

3.1. Волонтери, що мають перепустки, для прибуття до району проведення операції об’єднаних сил не пізніше ніж за 24 години повідомляють про це ОЦ ЦВС м. Краматорськ, попередньо узгодивши своє прибуття та маршрут із командиром військової частини.

(а ось і маршрути. Оце я повинна дзвонити комбригу, якому й так ніколи вгору глянути, і починати надиктовувати йому:
- Отже, Іване Івановичу, виїду я з Києва, доповзу до Ізюма, там на Слов’янськ, звідти повз Солєдар на Лисичанськ, потім по окружній Сєвєра вийду на Мєтьолкіно, там втоплю до Новоайдара, звичайно, через Новоохтирку, пройду через Щастя, потім топлю до Плотіни, на Гарасимовському направо і ось я вже у вас на Станиці. Ви згодні?
– Згоден, - каже мені Іван Іванович, смачно посилаючи мене куди подалі. І він буде таки правим у своєму посилі. І НА ЦЬОМУ ДОПОМОГА ВОЛОНТЕРА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ, ТАК І НЕ ПОЧАВШИСЬ)

У повідомленні (листі) про перебування волонтерів, зазначають:
- прізвище, ім’я та по батькові особи (осіб), які прибувають до району проведення операції об’єднаних сил;
- серію та номер паспорта громадянина України, контактні дані;
- військова частина (підрозділ), до якої планується прибуття, а також контактна особа у військовій частині (підрозділі);
- термін перебування волонтерів

(який, нахрін, термін? Ну, їду я, раптом пробиваю колесо. Доки міняли, вже й вечір. Там, куди я їду, почався обстріл. В яку жопу летять всі терміни? Правильно ви поняли. Вони летять саме туди. До того ж, замислимось – а навіщо це нагорі хочуть знати прізвище того, наприклад, комвзвода, якому я везу допомогу? Правильно ви зрозуміли – щоб трахнути комвзвода мозок. Захоче комвзвода приймати допомогу, за яку йому будуть трахати мозок? Звичайно, що ні. Махне він рукою на все і знову свисне хлопцям скидатись на общак з зарплат. НА ЦЬОМУ ДОПОМОГА ВОЛОНТЕРА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ, ТАК І НЕ ПОЧАВШИСЬ)

3.2. Представники ОЦ ЦВС м. Краматорськ, отримавши повідомлення про перебування, зв’язуються із контактною особою військової частини (підрозділу) для отримання підтвердження про узгодження прибуття волонтерів

(отут з’являються сіміки, тепер в них є робота, зайва робота також є і в командира, до якого їдуть волонтери, тож командир відривається від своїх обов’зків і узгоджує, сцуко, прибуття волонтерів з сіміками, бо волонтери, сцуко, такі дурні та малі діти, що без цих осіб не доберуться ж, тобто, тепер вже усі разом якісно фарбуємо бордюри. Мовчу вже про те, що телефонний перехват з ворожої сторони сидить і якісно слухає про всі дані волонтерських екіпажів, які ось скоро з’являться в біноклях та оптичних прицілах. Згодяться на це командири, які чудово розуміють ризики загибелі цивільних на ввірених їм ділянках фронту? Звичайно, що ні. НА ЦЬОМУ ДОПОМОГА ВОЛОНТЕРА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ, ТАК І НЕ ПОЧАВШИСЬ)

3.3. Командир військової частини забезпечує зв'язок з волонтерами.

(драсті, а раніше він що робив? Навіщо прописувати цілий новий Порядок для того, що і так завжди йшло за замовчуванням?)

3.4. Пересування в районі проведення операції об’єднаних сил волонтерів йде за маршрутом, погодженим із командиром військової частини.

(Ну, Іван Іванович, славний комбриг, нас вже послав з цими погодженнями маршрутів, а щоб він ще послав і тих, хто придумав цей Тимчасовий порядок!)

3.5. Під час пересування в районі проведення операції об’єднаних сил
волонтери повинні мати перепустку та паспорт громадянина України.

(а паспорта не досить? Ми якось досі їздили за паспортами, і нічого. Бо якось незрозуміло – люди з окупованої території їдуть фронтом з паспортами, перепустка в них лише на переході КПВВ, а далі їдь куди хочеш, а волонтери – ооооо, це особливо небезпечна категорія, цим треба ще й перепустку на весь фронт, навіть на тилові його райони)

3.6. Перепустка надає право волонтерам пересуватися районом проведення операції об’єднаних сил, при цьому автомобіль, пасажири та вантаж (у разі його наявності) підлягають перевірці.

(а нічого, що таке право нам надає Конституція України? Чи в нас Тимчасовий порядок стоїть вище за Конституцію України? А щодо перевірок транспорту – та хто ж проти? Ми завжди надаємо доступ до своїх багажників та до своїх трусів та ліфчи… пардон, особистих речей)

3.7. Діяльність волонтерів припиняється, а перепустка підлягає вилученню у разі:
- недотримання правил внутрішнього розпорядку, визначеного командиром військової частини (підрозділу);
- порушення порядку пересування, що заподіяло шкоду цивільному населенню, або військовослужбовцям;
- розповсюдження інформації, що не відповідає дійсності та створює передумови витоку відомостям щодо стану, складу, розташування (положення) сил і засобів об’єднаних сил;

(привіт, кукусіки! Віднині забудьте про фейсбучні звіти про фронт, забудьте про викривання будь-яких недоліків у армії та на фронті. Написали про контрабанду в Зоні? – покладіть перепустку на стіл. Написали про аватара-командира? – давай, здавай перепустку. Мовчіть, волонтери, тепер ваша задача – тихо прийти, тихо піти. А нічого, що волонтерство лишилось єдиним голосом з фронту, до якого ще якось прислухаються? Тож що треба зробити, аби не псувалась загальна лакована картинка? Правильно, забрати кілька перепусток у волонтерів, які посміли написати у фейсбуці про недоліки системи. Отже, цей Тимчасовий порядок є ідеальним каральним інструментом, чи я помиляюсь?)

- відхилення від маршруту (дорожньої карти), перебування у населеному пункті, які не були зазначені у повідомленні про перебування.

(приклад – їду я, значиться, з Мар’їнки на південь, через Солодке. А там зовсім вже швах з дорогою. І кажу я:
- А що ми паримось? Бачите, не проїдемо. Поїхали через Вугледар. Там класна дорога. Трохи крюк, але за рахунок гарної дороги так на так за часом і вийде.
Аж тут ловлять мене прямісінько біля Вугледара і – вуаля! А чому це ти пішла на той пункт, де перебувати не маєш права?
- Так чому ж я не маю права? – волаю я. – Чи я ж не громадянин України? Чи я не маю права за Конституцією їздити ТИЛОВИМИ дорогами Зони?
- А не маєш. – відповідають мені. – Бо у твоєму маршруті прописане Славне й Солодке, а аж ніяк не Вугледар.
І вилучають перепустку.
НА ЦЬОМУ ДОПОМОГА ВОЛОНТЕРА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ, ТАК І НЕ ПОЧАВШИСЬ)

ІV. Здійснення моніторингу волонтерів

4.1. Моніторинг волонтерів здійснюють представники ОЦ ЦВС м. Краматорськ

(ті ж самі сіміки, о, знову в них є робота, є на чому писати звіти. Ви скажете – так такі порожні звіти, яка ж це робота? А я вам відповім совдепівською мантрою –мене не цікавить ваша робота, мене цікавить, аби ви вкалували! Здається, саме такого й чекають наші генерали від нашої армії та причетних до неї)

4.2. Щоквартально до 20 числа відповідного місяця командир військової частини, до якого протягом звітного періоду прибували волонери, подає на ім’я Командувача об’єднаних сил через ОЦ ЦВС м. Краматорськ доповідь згідно додатка 4 Тимчасового порядку.

(от же ж нема чого робити командиру, правда? Особливо командиру на фронті. До всіх доповідей йому тепер ще треба здавати й волонтерську. Згодиться на це командир, якщо це в його волі? Ні. Він просто закриє свою ділянку від волонтерів, та й по всьому. І ми його цілком розуміємо. НА ЦЬОМУ ДОПОМОГА ВОЛОНТЕРА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ, ТАК І НЕ ПОЧАВШИСЬ)

4.3. Щоквартально до 20 числа відповідного місяця начальник підрозділу з питань режиму в районі проведення операції об’єднаних сил при об’єднаному командному пункті об’єднаних подає до Командувача об’єднаних сил через ОЦ ЦВС м. Краматорськ доповідь про кількість перепусток, виданих протягом звітного періоду.

(о, ще й цим робота, дайош фарбувати бордюри!)

4.4. ОЦ ЦВС м. Краматорськ (заступник командувача об’єднаних сил з морально психологічного забезпечення та гуманітарних питань) щоквартально до 25 числа відповідного місяця на підставі інформації, зазначеної у п. 4.2., 4.3., здійснюють аналіз перебування в районі проведення операції об’єднаних сил осіб, які безоплатно передають товари лікарські засоби, медичну техніку та вироби медичного призначення, виконують роботи або надають послуги, який подають для розгляду Командувачу об’єднаних сил.

(ну, і замполіту чого ж сидіти без діла? Цьому давайте накажемо ще й аналізувати якість пофарбованих бордюрів. Усе одно валандається без діла)

Начальник штабу – перший заступник
Командувача об’єднаних сил
генерал-майор В.Ф.ЗАЛУЖНИЙ

Красно дякуємо усім, хто приклав руку до цього:
- архіважливого для туалету
- страшенно потрібного для макулатури
- продуманого для розтопки буржуйки

красивого документу, після якого ДОПОМОГА ВОЛОНТЕРА ЗАКІНЧУЄТЬСЯ, ТАК І НЕ ПОЧАВШИСЬ
Для чого він, власне, і створювався.

Додаток.

1. «Та давайте вже допоможемо Генштабу та сімікам прийняти хоч якийсь документ, щоб вони змогли звітувати командуючому!» - перепрошую, з якого дива? Що це за стокгольмський синдром у волонтерів? Вам ставлять палки в колеса, а ви ще й припрошуєте – а давайте, краще, так. Ні, отак буде краще.

2. «Та нехай приймуть цю писульку, а ми все одно будемо їздити, як і іздили!» - перепрошую, але чому ви так вирішили? Ви що, ще не зрозуміли, що Генштаб націлений на винищення волонтерського руху? То хто вам сказав, що ви будете їздити, як і їздили? До першої облави на волонтерів. Да-да, такий сюр у нас тепер теж можливий. До того ж, якщо документ прийнято – то рано чи пізно він буде працювати. Або не буде працювати, але кожного з вас, хто стане неугодним Генштабу, можна буде за цим документом підставити й притягнути до відповідальності.

3. «Нічого, перейдемо на Нову пошту. Ми добре знаємо усіх, кому допомагаємо, нам з ними бачитись необов’язково» - от я рада за вас. А в нас за місяць десятки нових заявок. Нові люди, з якими ми обов’язково повинні побачитись, перш ніж зрозуміти, чи варто їм надавати допомогу, чи не вішається тут лапша на волонтерські вуха, зрештою, навіть пересвідчитись, чи є такі взагалі. І чи не йде наша допомога, наприклад, на ту сторону?

4. Морально-псилохічне. Для всіх, хто вже згодився на перепустки - прошу уявити картину. Раптом у вас закінчився термін дії перепустки, ну, не розрахували. У волонтерських голів оперативна пам'ять закінчилась ще влітку 14-го року.
І ось стоїте ви в Долині, задовго ще навіть до Слов'янська, вас не пускають до Зони і навіть намагаються заарештувати. І пофіг, що в Авдіївці горить, що в Кримському палає, що під Горлівкою чекають на такмед, а в Широкіно на оптику, в Золотому на планшети. Перепустка скінчилась, панімать надо! Шо ви нам про щось торочите, перепустки - ось найважливіше сьогодні.
Повз вас їдуть особи з окупованої території. Вони вже отримали свої дві пенсії, російську та українську. Вони спокійно вже заїхали до всіх робичів на українській території, тепер їдуть на закупки, молодьл поспішає погуляти в нічному клубі Днапропетровська. Їм можна. То нічого, що вони з сепарської території, не відволікайтесь, бо саме ви зараз, волонтери, злочинці.
Повз вас їдуть всюдисущі таксисти. Хтось з них везе на українську позицію бухло чи навіть фен. Їм можна. Вам такмед відвезти не можна. Вам оптику не можна. Ви злочинці зараз, волонтери. Бо саме у вас скінчився термін дії перепустки.
Скажіть, в такому випадку, ви не будете себе почувати терпілами?
Скажіть, а ви що, насправді, терпіли? Ви, ті, хто живе на цьому фронті з 14-го року, хто не раз кидав свої екіпажі під обстріли, рятуючи і віськових і цивільних? Ви не терпіли, ні. Чому ж хтось ставить вас у позу терпіл?
Чому ж хтось сміє ділити громадян України на чистих і нечистих? І нечистими тут зараз виступають якраз саме волонтери.

5. "А ми придумаємо собі родичів і наче ми їдемо на могилки. На могилки за Законом про ООС ми маємо право їздити" - ага, до першої перевірки вашого вантажу. Нічогенькі собі родичі. Так ви що, волонтери? А де ваша перепустка? Стоять, руки на капот, піймали злочинця!
Та й про ротації не треба забувати. Ваші підрозділи будуть мінятись так, що вам і вигаданих могилок не стане гасати за ними по фронту. Та й взагалі - оця позиція "а ми обдуримо Порядок, а ми об'їдемо околицями" теж є позицією терпіл. Згодні?

4. Так щось же треба робити!

Так, треба. І шляхи для цього є. А от про це вже поговоримо окремо. Бо, бачте, ситуація склалась така, що волонтерам тепер треба досить обережно радитись одне з одним. Ми в стані війни, якщо ще хтось не зрозумів. І війна нам оголошена з двох боків – з боку Росії, це діло звичне. І з боку ріднесенького нашого, дорогенького, такого муженного на найнайнайнаєвого Генерального штабу та командування нашого рідного ООС.

В якості коди надаю комент одного з найперших та найшаленіших волонтерів, потім військовослужбовця:

«Пояснень та розмірковувань може бути багато, але ключовий тезис має бути максимально лаконічним і твердим. "Акредитація волонтерів і перепустки - незаконні. Особи, що їх запровадять та вимагатимуть виконання підпадають під дію ст. 365 та 424 ККУ" Не треба розлого діскутувати з дурнями - вони втоплять вас до свого рівня і забалаболять масою. Інструкція не може протиречити закону. Хочуть нових правил - нехай подають новий закон до ВР. Крапка.»

Прошу репост.
Прошу репост у волонтерів та у журналістів, прошу у наших фінансових помічників, прошу нарешті у діаспори. Діаспора - ви теж волонтери. Підключайтесь.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1830008.html.
Tags: ато, коллективное х%№ло, майдан, менты, порошенко, прдоны, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments