Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

...треба, щоби представник Партії Регіонів перед змаганнями вирішував, кого зі спортсменів допускати

Volodymyr Boiko
У зв’язку зі скандалом, що вибухнув навколо таємних походеньок співробітниці радіо «Свобода» Natalie Sedletska до директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника, у ході яких Артем Сергійович роз’яснював Наталці як треба висвітлювати правоохоронну діяльність і зачитував незаконно отримані протоколи проведення негласних слідчих (розшукових) дій відносно законослухняних громадян, мені стали дорікати в коментарях читачі моєї фейсбук-сторінки – мовляв, я також не з землі викапую інформацію. І що, напевно, також ходжу «на чай» до високопосадовців, від яких отримую вказівки й матеріальну подяку. У зв’язку з цим пояснюю наступне:

Якщо я й буваю в кабінетах керівників правоохоронних органів, то не як журналіст (як журналістам ані мені, ані Седлецькій там нема чого робити), а ВИКЛЮЧНО як заявник у кримінальних провадженнях, вимагаючи активізації слідчих дій. Нічого іншого від високопосадовців мені не потрібно, чай я з ними не п’ю, цитати з протоколів проведення НСРД не заслуховую. Їхня точка зору на те, як треба розслідувати злочини, мене не цікавить – я маю свою точку зору.

Седлецька також ходила до Ситника з метою, яка немає відношення до її журналістської діяльності. Тим не менш, зараз вона відмовляється пояснювати слідчому Генпрокуратури, коли й навіщо потрапила в кабінет директора НАБУ та за яких обставин Ситник влітку 2017 року зачитував їй той самий протокол проведення НСРД, що мав бути знищений згідно постанови першого заступника керівника САП Грищука ще в жовтні 2016 року.

Але оскільки я в представників влади корм з рук не беру, то, на відміну від чесних і непідкупних журналістів, завжди можу пояснити, коли й з якою метою був на прийомі в того чи іншого суб’єкта владних повноважень. Наприклад, у цьому році я був у кабінеті високопосадовця лише один раз – відвідував у квітні разом з народним депутатом Ігорем Луценком прокурора м.Києва Романа Говду.

Візит був пов'язаний з тим, що Говда на прохання міністра молоді та спорту Жданова загубив матеріали кримінального провадження, що було ще до Говди порушено прокуратурою м.Києва за ознаками частини 1 статті 190 КК України («шахрайство») у зв’язку з грошовими поборами, якими співробітники Мінмолодьспорт обклали спортсменів-парашутистів у якості умови допуску до державних спортивних заходів. Постанова про закриття справи за моєю скаргою була судом скасована як незаконна, суд зобов’язав орган досудового розслідування допитати мене й розглянути клопотання про визнання мене потерпілим, але Говда відмовився виконувати рішення суду, мотивуючи це тим, що матеріали справи кудись зникли й він вже рік не може їх знайти.

Під час прийому прокурор м.Києва популярно розтлумачив мені та народному депутатові Ігорю Луценку, що справу розслідувати він не буде, якщо навіть небо впаде на землю. Бо, бачте, у нього зі Ждановим склались особливі відносини. Натомість Говда запропонував інший варіант, пояснивши, що Жданов – його боржник. Я так розумію, йдеться про те, що перший заступник міністра Гоцул був упійманий на розкраданні коштів державного бюджету, а також на тому, що за 170 тис. доларів визнав Крим російською територією та продав Росії від імені України право виставляти на міжнародних змаганнях кримських легкоатлетів. У наступному Говда допоміг Гоцулу та Жданову уникнути кримінальної відповідальності й тепер Жданов повинен відпрацювати те добро, яке для нього зробив прокурор столиці. Втім, якщо я помиляюсь, нехай Роман Михайлович мене поправить.

Так ось, пропозиція Говди полягала в наступному – ніяке кримінальне провадження у зв’язку з грошовими поборами, якими Жданов і Гоцул обклали спортсменів, він розслідувати не буде. Натомість Роман Михайлович готовий виступити посередником між мною та Ждановим. Як виявилось, Говда вже обговорював зі Ждановим цю ситуацію та з’ясував, що Жданов призначив по парашутному спорту «смотрящєго» – колишнього депутата Харківської обласної ради від Партії Регіонів на прізвище Шаповалов, людину з обслуги легендарного Владислава Каськіва. Як сказав Говда, він вважає таку практику правильною – мовляв треба, щоби представник Партії Регіонів перед змаганнями вирішував, кого зі спортсменів допускати й за яку суму. Але Говда, користуючись своїми особливими відносинами з міністром, готовий посприяти тому, щоби Жданов, як виняток, звільнив мене від грошових поборів на користь активіста Партії Регіонів. Інші нехай платять, а я буду брати участь у змаганнях, у порядку виключення, на законних підставах.

Я подякував Роману Михайловичу за виняткову правосвідомість, але від його послуг посередника відмовився.

До речі, Ігор Луценко був присутнім під час цієї розмови не тому, що прийшов підтримувати мене – як народний депутат він не має повноважень звертатись до органів досудового розслідування чи прокуратури в конкретних кримінальних провадженнях, які не стосуються його особисто. Річ у тім, що в Ігоря ситуація аналогічна: у березні 2017 року Генеральна прокуратура за заявою Ігоря Луценка зареєструвала кримінальне провадження відносно Жданова за частиною 1 статті 351 КК України («невиконання законних вимог народного депутата України») і направила матеріали в прокуратуру м.Києва для організації досудового розслідування. Але Говда, зрозуміло, вcе ніяк не може організувати допит пана міністра. Тобто, за пляшкою чаю він з ним зустрічається, а так щоби офіційно, під протокол – постійно забуває.

Більш ні в кого з керівників правоохоронних органів бодай районного рівня я в 2018 році не був.

Торік був – також разом з Ігорем Луценком – у заступника Генпрокурора Столярчука. І знову ж таки як заявник у кримінальному провадженні, яке Столярчук намагався продати. Ніяких секретів у цих моїх відвідуваннях немає і якщо за фактами злочинної діяльності Говди чи Столярчука буде колись зареєстроване кримінальне провадження я, на відміну від Седлецької, залюбки дам покази.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1831713.html.
Tags: беспредел, бойко, менты, порошенко, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment