Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

найпростіша вправа софістів

Алі Татар-заде
у вчорашній промові Жанклод Юнкєр завершив словами:
— Патріотизм - добро, націоналізм - зло.
Приклад того, як спрямовано девальвували одне з найцінніших понять новітньої епохи, низведши націоналізм до нацизму та старанно замінивши одне одним.
Не поспішайте звинувачувати в цьому "лівих лібералів". Бо це ще одна каша з того ж порядку, де націоналісти - це нацисти, а расисти - це правоцентристи.
В істориків були певні сумніви, чи правда що сталін не тільки підтримував лівих в Європі, але й сприяв появі нацистьского руху. Дійсно, фактажу на це не вистачає, є простір для конспирологів.
Але дивлячись, як енкаведешні внуки продовжують растити і прикормоювати в Європі одразу лівих та правих, я все більше схиляюс, що й сталіністи так робили, коли не прямо ще старі ленінці.
Отже що ми маємо.
Це перший клас в аристотелівському ліцеї, підміна понять, найпростіша вправа софістів.
Усі хробачки живуть в яблуках.
Усі яблука - з хробачками.
Яблуко = яблуко з хробачками.

Звичайно, таке прирівняння вигідне саме хробачкам.
Неонацистам це вигідно, бо якщо всі націоналісти = нацисти, а всі праві = расисти, то тепер вони, неонацисти, всього лише "праві" та "націоналісти".
Тобто респектабельні.
Та ще й лівий ухил, притаманний націонал-соціалістам, замаскований. Ви що! тепер вони еталонні праві та каноничні націоналісти.
Нацдеми - то вже ліберали, а ще одним софістичним прийомом - вже й ліві.

Лівакам це вигідно, бо боротись з демократами, кожен з яких так-сяк націоналіст, стало значно простіше: та вони ж нацисти! Не вірити? А ми вам зараз покажемо "альтернативних правих".
Ну а як же лівим приємно, що їх приписали до лібералів - тож тепер вони теж респектабельні. Вони виявляється вже не нащадки маркса та сталіна, а такі собі віги, як нацисти - вже ходять в тогах торі.

Справа в тому, що правий та лівий "популізм" (ще одне споганене слово) є всього лише двома кліщатами, в які затиснено демократію.
А руку, яка тримає кліщата, воліють не помічати, як і те що це один прилад, а не два різних.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1832547.html.
Tags: коллективное х%№ло, левые
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments