Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

...Уявити собі майдан з ними - я можу, але щоб без крові - ніяк

Алі Татар-заде
достатньо поживши в рускоммірє, я став розуміти оту неадекватну упередженність на майдани, яка кидалась в око ще 2004 року.
Так, в нас і своїх вистачало внутрішніх любителів пописати, який майдан був зассаний, як він йшов мимо і йому не сподобалось, що бачив укурені харі або як тихцем пиють щось прозоре - явно ж водку, що ще можна пити.
Але як не крути, це були переспіви саме руского міра.

Міра, який я хоч і думав що знав чудово з літератури-музики-театру, але після 14 як стало зрозуміло не знав зовсім - щадили нас на уроках викладачки, дбали про нервову систему.

Насамперед чого я не знав - це треба бачити, а не сприймати інформацію абстрактно - скільки злоби в тому суспільстві, воно просто складене з, як вони самі кажуть, злобниєх утиркав.
І якщо мені скажуть що там 86% саме таких, я не здивуюся.
Очі залиті кров'ю, все вважається в крявявих крясках, весь світ такими очима складається також з злобних утирків, бо які ще можуть бути люди.

Уявити собі майдан з ними - я можу, але щоб без крові - ніяк. Я бачив і веселі, і тривожні, і навіть саможертовні зібрання кримських татар і українців. То зовсім інше.
Бо там, у них, як тільки збирається достатня маса, то одразу виникають мислі - що би вкрасти, чи зламати, чи он дамочку нагнути, чи зуби вибити, чи просто слово написати на заборє.
Неважливо, з якого приводу зібрання - це може бути перемога їхньої збірної, чи її поразка, чи подорожчання надоїв в маслі, чи свято, чи жалоба.

Тож краще розумію руского інтелігента, який трясеться від страху, коли бачить натовп. Для нього це дорівнює розлюченій юрбі, бо та юрба, яку він щоденно бачить, не буває іншою, ніж розлючена.
Звідти - його, інтлеігента, підтримка, підшкірна та всіма фібрами, коли хтось натовпи розганяє, розбиває, навіть силою крові.
Йому важко уявити натовп цивілізований, дисціплінований, тим більше миролюбний.
Це для нього завжди буде "падстроєна", зрежисовано, в кращому разі, бо в гіршому він одразу бачить перед собою армію, замасковану під народ, на ум лізуть всілякі фашисти чи хоча б "скільки їм платять".
Він ніколи не бачив народу-війська, тільки народ-банду, народ-шайку.
Він не уявляє, як і хто цім може керувати.

Очевидно, що всі хто раніше і тісніше з а мене був в Московії, обов'язково пропускали це ставлення до великих скупчень і до києвського досвіду.
Пригадуються деталі з минулого, тоді ніби незначні.
Чому щорічна хода кримських татар завжди знаходила кількох придурків, які чекали "що будуть різати".
Це були - тепер раптом доходить - люди, тісно пов'язані, мінімум однією ногою, з Московією.
Ми з цього кепкували, дивувалися, але не розуміли головне: що судять по собі, що самі б вони, зібравшись в такій кількості, "такіє люді і бєз охрани", так би й робили.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1841510.html.
Tags: коллективное х%№ло, майдан, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment