Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Річниця законопроекту Януковича-Портнова та... Порошенка

Volodymyr Boiko
Чотири роки тому Україна узнала, що таке «жити по-новому» – Верховна Рада прийняла новий Закон України «Про прокуратуру», яким у державі був ліквідований нагляд за дотриманням прав людини та дотриманням законності суб’єктами владних повноважень – правоохоронцями, чиновниками, органами державної влади та місцевого самоврядування. З тим, щоби переконати парламент ухвалити цей закон, під купол Верховної Ради прибув особисто Петро Порошенко, який благав депутатів підтримати законопроект, оскільки він, мовляв, є президентським.

От тільки прізвища президента, який вніс законопроект у Верховну Раду, Порошенко чомусь не назвав. Напевно, тому, що проект нового закону «Про прокуратуру» був розроблений під орудою Андрія Портнова та внесений у Верховну Раду України президентом Віктором Януковичем незадовго до початку акцій протесту – у листопаді 2013 року.

Але найцікавіше, що палкими прихильниками законопроекту Януковича-Портнова стали так звані «активісти Майдану», насамперед діячі «Демократичного Альянсу» та «Реанімаційного пакету реформ», які під час акцій протесту носили квіти «Беркуту» та волали «міліція з народом!», а після втечі Януковича стали заробляти на лобіюванні дикунських ідей екс-президента та його головного юриста.

Зокрема «активісти» на кожному розі плескали язиками, що контролювати державних службовців – це не по-європейськи, оскільки чиновники зараз грамотні й самі знають, що закони порушувати не можна. А якщо, мовляв, якийсь державний службовець чи правоохоронець випадково порушить закон, то громадяни завжди можуть подати на нього до суду в дусі кращих європейських традицій та визнати такі дії неправомірними.

Для того, щоби зрозуміти повну абсурдність того, що скоїли «активісти», достатньо замислитись – до кого тепер, після скасування прокурорського нагляду, треба скаржитись військовослужбовцям на порушення законності під час проходження служби? Послідовники пана Портнова з числа «активістів» вважають, щоби солдати мають наймати адвокатів і судитись з військовою частиною, вимагаючи дотримання норм харчового забезпечення чи умов збереження зброї. От тільки є нюанс – до суду громадяни можуть звертатись виключно за захистом СВОЇХ прав та законних інтересів. Тож, якщо гіпотетичний військовослужбовець захотів би через суд примусити командира усунути порушення при обліку набоїв чи збереженні зброї, то він би отримав відмову в задоволенні позову, позаяк ці порушення ніякою мірою не стосуються суб’єктивних прав позивача.

Скасування в Україні прокурорського нагляду за дотриманням прав людини та законності суб’єктами владних повноважень мало катастрофічні наслідки – нечуваний сплеск корупції, пожежі на військових складах, розгул загальнокримінальної злочинності тощо. Тому, думаю, було б правильним встановити 14 жовтня ще одне свято – свято скасування в Україні законності та правопорядку.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1849157.html.
Subscribe

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments