Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Ключові моменти виступу Могеріні по Азову

Alexander Khara

1. Будівництво керченського мосту було ще одним (після анексії Криму) порушенням суверенітету і територіальної цілісності України з боку РФ. Міст перешкоджає проходу суден до українських портів на Азові.

2. Введені Росією нові правила інспекцій значно збільшили затримки суден, що спричинило ріст збитків не лише для українських експортерів, а й суден під європейським прапором.

3. Викликає занепокоєння мілітаризація Азова. РФ нещодавно почала передислокацію в Азовське море військових кораблів, а Україна частково відповіла на це збільшенням військової присутності.

4. В мілітаризації Азова не зацікавлен ніхто, і це лише дестабілізує делікатну безпекову ситуацію в широкому Чорноморському регіоні.

5. ЄС готовий розглянути пропозиції України щодо необхідної допомоги.

6. Ми знаємо, що Україна подала на РФ до суду, використовуючи Конвенцію ООН з морського права. Ми довіряємо міжнародним судам та у випадку з Конвенцію ООН з морського права підтримуємо її юрисдикцію.

7. ЄС ввів санкції щодо низки осіб та компаній, що брали участь у будівництві мосту. Єврокомісія одностайно приймає такі рішення, але їх імплементація належить до компетенції країн-членів ЄС.

Як на мене, найважливішими є пункти 6 та 7. По-перше, підтвердження того, що Азовське море підпадає під юрисдикцію Конвенцію ООН з морського права. По-друге, що Уряд України має розпочати систематичну роботу з країнами-членами ЄС щодо імплементації санкцій. Мається на увазі не просто загальні заклики, а проактивні заходи із виявлення активів порушників та спонукання національних урядів щодо їх замороження/конфіскації.

Пункт 4 дещо неадекватний. Про яку «делікатну безпекову ситуацію в широкому Чорноморському регіоні» можна казати, коли мілітаризація анексованого Криму фактично перетворила Чорне море на російське озеро?

#Щодо_кризи_в_Азовському_морі #Азов #Україна #ЄС

https://eeas.europa.eu/headquarters/headquarters-homepage/52626/speech-hrvp-federica-mogherini-situation-sea-azov_en

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1853434.html.
Tags: #ЄС, #Азов, #Україна, #Щодо_кризи_в_Азовському_морі, анализ, европа, крим, провокація, піар, рассея, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments