Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

відповідно до якого канону РПЦ вважає своєю територією, наприклад, Крим?

Volodymyr Boiko
Попи – вони такі кумедні. Особливо весело спостерігати за тим, як вони чубляться, учепившись один одному в бороди. У такі моменти думаєш: як добре, що бога немає. Бо отак трапився б отой бог попам десь на дорозі – задавили б і не помітили.

Ось і сьогодні, 28 жовтня 2018 року, у культових спорудах Російської православної церкви зачитують листа з Патріархії РПЦ про повне припинення євхаристичного спілкування з Вселенським патріархатом через «нікчемні» рішення останнього Константинопольського Синоду. Варфоломій оголошений колегою Кирилом ледь не єретиком через, по-перше, зазіхання на канонічні землі РПЦ, якими в Москві вважають територію України, а, по-друге, зняття анафеми з колишнього митрополита Київського та Галицького РПЦ Філарета.

У Москві кричать, що це – нечувана наруга над церковним правом, втім, не пояснюючи, відповідно до якого канону РПЦ вважає своєю територією, наприклад, Крим. Хоча, звісно, було б цікаво почути точку зору російським попів на те, куди після анексії Криму Російською імперією в 1784 році зникли відомі ще з античних часів кримські єпархії Константинопольського патріархату.

До речі, найдавнішою пам’яткою архітектури в Україні, що зберіглась, є не Золоті Ворота Києва чи Спасо-Преображенський собор у Чернігові, а невеличка візантійська церква Х століття на сільському цвинтарі в Сонячній Долині поруч з Судаком – по дорозі на Феодосію. Цілком природне запитання – як ця церква разом з іншими грецькими парафіями раптом опинилась у складі РПЦ – звісно ж, має не менш природну відповідь: про канонічне право попи згадують лише тоді, коли їм це вигідно.

А зі зняттям анафеми з Філарета ще веселіше. РПЦ стверджує що Вселенський патріарх не є апеляційною інстанцією, а скасовувати анафему чи заборону в служінні може лише та інстанція, яка наклала покарання. Однак це той випадок, коли патріарху Кирилу краще мовчати – не далі як 2 роки тому РПЦ не просто визнала недійсною анафему Кпля, а навіть канонізувала колишнього єпископа Константинопольської православної церкви Гавриїла Бенулєску-Бодоні, анафематствованого Синодом у Константинополі.

Виходець з давнього румунського дворянського роду, Бенулєску-Бодоні прийняв ім’я Гавриїл в Успенському соборі Константинополя, де був пострижений у монахи в 1779 році. Під час російсько-турецької війни Бенулєску-Бодоні перебрався в Полтаву, але в 1792 році, будучи єпископом Константинопольської православної церкви, був призначений за наказом Єкатерини ІІ екзархом Молдавії, Валахії та Бессарабії РПЦ. Після того, як російська армія відступила, тамтешній господар Александр Морузі в липні 1792 року арештував Бенулєску-Бодоні та відправив його під конвоєм до Константинополя.

Синод Константинопольської церкви під головуванням патріарха Неофіта VII анафематствував зрадника, але російський посланник Кочубей викупив Бенулєску-Бодоні з в’язниці та переправив його до Росії. Після цього Гавриїл був призначений спочатку на Катеринославську катедру, а в 1799 році став митрополитом Київським. А за 7 років по тому був призначений членом Синоду й екзархом Молдавії, Валахії та Бессарабії РПЦ.

Тож якщо Москва не звернула жодної увагу на анафему, накладену Константинополем на Бенулєску-Бодоні, то з якого дива Константинополь має брати до уваги анафему, накладену на Філарета? Тим більше за обставин, коли Синод РПЦ під головуванням патріарха Кирила в липні 2016 року причисляє Бенулєску-Бодоні до лику святих, а проросійський президент Молдови Додон 16 жовтня 2018 року проголошує, що: «Молдавська митрополія була створена в 1813 році зусиллями нашого великого святителя Гавриїла Бенулєску-Бодоні в рамках Російської православної церкви. І ми збережемо вірність нашій єдиній церкві» (https://glavcom.ua/…/dodon-zayaviv-shcho-moldova-bula-i-zal…).

Втім, усі ці поповські чвари припиняться також швидко, як вони й розпочались – достатньо буде Їхнім Превелебностям домовитись з грошових і майнових суперечок. Недавній приклад тому – обпльовування Москвою Фанара в зв’язку зі створенням автономної Естонської православної церкви в складі Константинопольського патріархату в 1996 році. Як тільки високі достойники поділили майно – а на це вистачило 4-х місяців – у православному світі знову запанували людинолюбство й нестяжательство.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1855597.html.
Tags: бесовщина, бойко, коллективное х%№ло, рассея, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments