Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Європейські цінності і Україна

Igor Lutsenko
Pew Research Center, вашингтонський дослідницький центр, котрий існує на гроші одного з християнських фондів, опублікував звіт щодо настроїв європейців у царині релігії.

56,000 опитаних віком від 18 і старше.

Ось деякі цікавинки:

• 13 з 35 країн Європи можна назвати є БІЛЬШ РЕЛІГІЙНИМИ ЗА НАС (комбінований показник частоти відвідування храмів, молитви тощо).
• У 5 західноєвропейських країнах населення МЕНШЕ ЗА НАС підтримує розділення держави і церкви – Швейцарія, Італія, Португалія, Ірландія, Австрія. Не кажучи вже про 7 сусідніх країн зі Східної Європи.
• За відсотком віруючих ми стабільно між першою та іншими двома третинами європейських країн.
• За рівнем суб’єктивної важливості релігії як компоненти національної ідентичності ми ладь не останні в регіоні, тобто, умовно, найбільш «секулярні». Сусіди, крім білорусів та словаків, нас випереджають у релігійності національного. 51% українців вважають, що релігія є обов’язковим компонентом національної ідентичності. Ми йдемо за цим десь у групі більш секулярних західноєвропейських країн, на рівні Італії, відстаючи від Португалії (62%).
• Так само ми більш близькі до західноєвропейських країн по сприйняттю власної культури як кращої за інших (41%). Усі наші сусіди по східній Європі значно вищої думки про себе. Приміром, росіяни - 69%, румуни – 66%, поляки – 55%. Ми трошки скромніші за британців, німців, італійців.
• В позитивному ставленні до сімейного союзу з іудеями (43%) та мусульманами (25%) ми сильно корелюємо з сусідами, нас у обережності щодо цих конфесій випереджають Чехія, Угорщина та ще 6 країн.
• 85% українців проти легалізації одностатевих шлюбів, точно як в Литві. Показник серед молоді майже такий же – 82%.
• Підтримка/не підтримка абортів 35 на 55 (більшість проти), радикальніше нас тільки Молдова та Грузія.
• Більшість країн Європи (приблизно 2/3) набагато більше виділяють мову як ознаку національної ідентичності, ніж українці (ось тобі й мультикультуралізм).


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1858898.html.
Tags: европа, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments