Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Category:

ЦУСІМА (косплей) ... або ловля на живця

Интересно. Посмотрим, что будет.
===
Віктор Петрук з Victor Petruk.
ЦУСІМА (косплей)

Вчорашній нерівний бій української ескадри з російським ВМФ у Керченській протоці нагадав... Цусіму. Але не епічним героїзмом (хоча, напевно, і він вчора мав місце), і не кількістю потоплених кораблів (в нас стільки немає), а хитровсратою організацією походу.

Однією з основних причин загибелі 2-ї та 3-ї російських Тихоокеанських ескадр, у травні 1905 року, у Жовтому морі, вважається їх об'єднання. В той час, коли 2-га ескадра, під командуванням Зіновія Рожественського, складалась з більш-менш притомного флоту, 3-тя, під командуванням Миколи Небогатова (наспіх сформована після знищення 1-ї ескадри у Порт-Артурі), складалась з усілякого плаваючого мотлоху.

Єдиний розумний план, який мав Зиновій Рожественський, полягав у швидкісному прориві через Жовте море, на з'єднання з 1-ю ескадрою, яка мала вийти на зустріч з Порт-Артура.

Коли 1-ша ескадра загинула, а Рожественському додали "в нагрузку" плаваючий мотлох 3-ї ескадри - Зиновій Петрович не аби-як засумував, бо прориватись треба було вже до Владивостоку, а мотлох 3-ї ескадри не міг тримати таку саму швидкість як новіші кораблі 2-ї ескадри.

У відповідь на донесення Рожественського, що стратегічною метою 2-ї ескадри повинно бути досягнення Владивостоку шляхом прориву хоча б частини ескадри, Микола ІІ дав тому директиву, в якій вказувалося, що завдання 2-ї ескадри "полягає не в тому, щоб з деякими судами прорватися в Владивосток, а в тому, щоб заволодіти Японським морем".

Не дивно, що після такого: "...никакого определённого плана почти неизбежного боя у З. П. Рожественского не было, во всяком случае, ни командиры кораблей, ни даже младший флагман контр-адмирал Н. И. Небогатов ознакомлены с замыслом командующего не были."

Те, що сталося далі - історія.

До чого це я веду?

До того, що додати до двох найновіших швидкісних бронекатерів U-175 «Бердянськ» (введений в стрій 06.12.2016), та U-179 «Нікополь» (введений в стрій 01.07.2018), що мають максимальну швидкість 28 вузлів, тихохідний радянський мотлох U947 "Яни-Капу" (введений в стрій у 1974 р.), з максимальною швидкістю 11,4 вузла, можна було лише з однією метою: вповільнити ескадру для МАКСИМАЛЬНО ПОВІЛЬНОГО ТА ДЕМОНСТРАТИВНОГО проходження Керченської протоки.

Ну, раптом росіяни пізно прокидаються, чи, там, двигун зранку не заводитиметься. ;-)

Стався перший акт добре спланованої "багатоходовочки" - ловля на живця. Наступні ходи цієї гри, при правильній координації з нашими союзниками, можуть призвести до сильного послаблення геополітичного (на світовому рівні), та тактичного (в Азово-Чорномоському басейні), положення Росії.

У чому полягає зміст "домашньої заготовки", я, звісно, не знаю. Спектр широкий, зокрема:

- Позбавлення Росії права вето в Радбезі ООН, з українських питань (як країни - агресора), адже вчорашній напад російського ВМФ на українську ескадру вже не можна списати на "гражданский конфликт в Украине".

- Денонсація угоди від 2003 р. "Про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки" - єдиного документа який, наразі, перешкоджає заходу військових кораблів НАТО та США до Азовського моря (потребує обов'язкового погодження Росії), адже вчорашнім нападом Росія порушила Статтю 2 цього договору, в незалежності від спору про територіальну приналежність Криму та Керченської протоки.

В особливо запущеному випадку не можна виключати навіть призупинення Конвенції Монтре, в частині пропуску російських суден через Босфор та Дарданели, як симетричної відповіді світової спільноти на блокування Росією Керченської протоки.
Важливо, також, те, що цивілізований світ, вкотре, юридично підтвердить невизнання анексії Криму, з точки зору міжнародного права, через відповідні резолюції та заяви МЗСів, що додасть ваги українській позиції у міжнародних судах.
Важливо, також, те, що дискусія про збройну неадекватність РФ з новою силою розпочнеться в ЄС, в тому числі - у Німеччині (вітання "Північному Потоку-2").
А в мене, з ранку, в стрічці ФБ тільки: "Порошенко перелякався програшу на виборах, та домовився з... Путіним, зірвати їх, шляхом введення військового стану!.."

Друзі, ви ̶ї̶б̶а̶н̶у̶л̶и̶с̶ь̶ перевтомились?


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1872439.html.
Tags: анализ, коллективное х%№ло, конспирология, крим, подонки, провокація, рассея, санкції, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments