Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Протидію російській агресії слід зробити доктринальним принципом нашої оборонної сфери

Igor Lutsenko
Просто північні роздуми щодо поточного-історичного.

1. ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ

Сто років тому мало місце щось дуже історично схоже (я НЕ про томос, якщо що). Перший наступ росіян, як на нас у 2014-му, був нахабний і на загал не надто підготовлений. Ловили, так би мовити момент, користалися можливістю. Ну і перли буром, під антиукраїнським соусом. Девіз першої хвилі був – вбивати все українське, як вороже.

Пройшли далеко, але не так, як планували. Втрутилися союзники України. Натиснули на Росію, та відступила.

Багато українців тоді, як і зараз, вірили у силу «західних партнерів». І тоді, на відміну від теперішнього часу, на те було значно більше підстав!

Захід був зовсім іншим, набагато сильнішим і рішучішим, ніж те м’якотіле непорозуміння, котрим він є нині. Німеччина та Австрія пішли на надання прямої військової відсічі росіянам, в Україну завели контингент аж у 400 тисяч.

Як тут не зачаруватися? Але виявилося, що і з таким Москві вдалося впоратися. Було максимально задіяно ідеологічну (гібридну) зброю.

Не без допомоги Кремля, у союзників України загострилася боротьба між класами, сталися революції та бунти, їх країнам стало не до нас.

За той період, через нерозуміння небезпеки і небажання багатьох політиків, Україна так і не змогла побудувати таку свою армію, щоб змогти захиститися.

Другий раз росіяни прийшли уже під виглядом українців, вони спеціально українізували свої частини, проводили політику з проукраїнськими лозунгами – робили все, що показати, що іде війна громадянська, а не війна між імперією і колонією, котра прагне волі.

2. ЧОМУ ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО

Сценарій нині намагаються повторити. Основне російське завдання зараз – зробити так, щоб Заходу стало не до України. Посилити градус протистояння в одних країнах – неважливо, з якого приводу. Інших, як Німеччину, просто точково купити економічними благами.

Паралельно готується російське військо для окупації України. З урахуванням помилок та неготовностей 2014 року.

Ставлення союзників до України сьогодні набагато прохолодніше, ніж тоді. Ніхто жодного солдата свого не пошле воювати за нашу державу проти Москви.

Будь-які сподівання на зовнішню допомогу ризикують стати завищеними очікуваннями. Інцидент коло Керченської протоки стався, було очевидне і грубе порушення Росією морського права.

І що? А те, що Європа не буде запроваджувати жодних санкцій. Якщо б не США, то взагалі було б сумно і безпросвітно.

3. ЩО РОБИТИ?

Використати російську інфраструктуру гібридної війни для створення серед росіян страху перед Україною.

Насправді московити збудували в себе такий собі ЗМІ-інтернет-апарат для залякування російських обивателів українцями. Він може прекрасно працювати на нас.

Ми усі помічали, що будь-який прояв нашої сили у тисячу разів тиражується, гіперболізується. Ми усі могли пересвідчитися, що у російських міфах ми набагато сильніші, ніж є насправді.

І це вже працює значною мірою поза волею кремлівських архітекторів суспільної думки. Гріх було б не використати таку особливість інформаційних рефлексів росіян. Важливі символи.

Отож, побудова системи військової та цивільної протидії російській агресії має не тільки безпосереднє, але і ідеологічно-пропагандистське значення. Нам важливо мати з півдесятка популярних видів озброєння, котрі переважають російське. Цього достатньо, щоб росіяни самі створили собі міф про непереможність укропів.

В нас вже є Джавеліни, треба ще 3-4 види, типу кращого, ніж у росіян, танка, більш далекобійних та маневрених самохідних артилерійських систем, більш потужного за російські корабля тощо. Це все у мультках на російській мові саме собою, навіть без особливого сприяння з нашого боку, миттєво облетить Рунет.

Я вже зразу бачу, як будуть з цим сперечатися. Скажуть – мск88лів не цікавлять людські втрати. Насправді, цікавлять!

Приміром, представники поневолених народів Росії складають значну частину нинішньої російської армії (жителі Мааскви і П’єтьрьбурга щось особливо в армію не прагнуть). Так от, у відповідь на заклики не воювати проти українців багато хто з офіцерів тих же республік Ідель-Уралу таки відмовлявся брати участь у агресії. Це реально працює.

Так само будуть казати про те, що росіяни – майстри пропаганди, і зможуть набрехати про нашу зброю, якщо захочуть, що вона – слабка і нікчемна. Але щось поки що не чути спростувань щодо неефективності Джавелінів. Заспокоюють тим, що їх дали українцям під обіцянку поки не застосовувати на фронті. Хехе.

Отож, протидію російській сухопутній та морській агресії слід зробити доктринальним принципом нашої оборонної сфери. На жаль, в державних стратегічних документах цього немає, поки що. А це потрібно, щоб працювало всюди. Починаючи від уроків у школі, де на картах висітимуть основні напрями російських можливих ударів.

Бажано, щоб дотична до військової теми громадськість не сподівалася, що чинні чи наступні політики якось своєю волею будуть реалізовувати весь цей задум. Мусимо зробити все так, щоб воно працювало незалежно від того, хто при владі і що він хоче у цей момент.

Ніяких надій на «просвітленого головнокомандуючого» - навпаки, треба політичну картину малювати так, щоб першій особі було простіше задовольнити вимоги невеликої, але енергійної групи громадян у владі та поза нею, щодо безумовної реалізації плану протидії російському поневоленню. Якщо ви до сюди дочитали, благаю – напишіть, хто ви і як вам це вдалося.

----
Фесбук помирає, підписуйтеся на телеграм-канал https://t.me/lutsenkotv


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1881137.html.
Tags: анализ, история, коллективное х%№ло, піар, рассея, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
  • Post a new comment

    Error

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 5 comments