Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

#сто_років_тому з’явились паперова гривня, іхтамнєти і скорочення “Уср.../Усср” замість “Україна”

Алі Татар-заде
6 січня 1919 (понеділок).

Москва. Нота народного комісара закордонних справ РСФРР Г.Чичеріна у відповідь на радіотелеграми уряду УНР від 31 грудня, 3 — 4 січня.
У ній стверджувалося, що військ РСФРР в Україні нема, а проти Директорії воює армія українського радянського уряду, який є цілком незалежний.
Вночі з 5 на 6 січня відбулася розмова по прямому дроту представника уряду УНР Ю.Мазуренка з народним комісаром закордонних справ РСФРР Г.Чичеріним та Х.Раковським.

Харків.Тимчасовий робітничо–селянський уряд України ухвалив декрет про назву держави — Українська Соціалістична Радянська Республіка (УСРР). Ця назва зберігалася до 1936 р.

Київ. Затвердження Директорією закону про державну українську грошову одиницю — гривню і про припинення в УНР з 26 січня 1919 р. обігу російських грошових знаків.

Рада народних міністрів ухвалила персональний склад делегації УНР на Паризькій мирній конференції, призначила її головою Г.Сидоренка.

Одеса.

Відбулось конспіративне засідання Одеської української ради, яке ухвалило звернутись до консульств нейтральних держав з проханням взяти під захист українську колонію в Одесі в зв’язку з розгулом чорносотенства.

Повідомлення про звернення голови уряду УНР, міністра закордонних справ В.Чехівського по радіо до союзного командування, до представництв Англії, Франції, Італії та ін країн в Одесі.
Він скаржився, що після відходу українського війська добровольці грабують військове майно, яке є власністю УНР.

Вєра Буніна, дружина знаменитого письменика, пише в ніч з 5 на 6:
— «По народу идет, что 25 декабря /7 января/ в десять часов утра петлюровцы начнут брать бомбардировкой Одессу, они думают, что французы уйдут, так как иначе город сравняют с землею.»


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1890859.html.
Tags: история, левые, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments