Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Благодать

Volodymyr Boiko
Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко розповіла про чудо, яке трапилось з нагоди участі Петра Порошенка в кампанії по виборах президента. Перебуваючи в рекламній поїздці в Борисполі, президент «сів у машину й кортеж мав їхати, але, мабуть , й через скло почув плачі маленького хлопчиська , який голосив - ридав на всю бориспільську вулицю… Президент вийшов з машини і зробив селфі».

https://www.facebook.com/iryna.gerashchenko/posts/2091924210895381

Це – воістину чудо, спричинене, не інакше, тією благодаттю, яка зійшла на Петра Олексійовича після того, як він потримався за Томос. Бо коли 25 вересня 2005 року кортеж безробітного Порошенка (Петро Олексійович на той час був суто приватною особою, залишившись через власну жадібність і без депутатського мандату, і без посади Секретаря РНБОУ) збив на смерть 26-річну Марину Тюп, Порошенко не тільки не почув плач ще живої жінки, але й втік з місця пригоди. Ба більш того, перебуваючи під впливом Московського патріархату, Порошенко навіть відмовився оплатити видатки на похорон – жінку поховали коштом Міністерства внутрішніх справ України.

Користуючись нагодою, наводжу свій допис, що побачив світ 11 жовтня 2005 року в газеті «Свобода», редактором якої був нинішній народний депутат України Олег Ляшко.

***
Хто убив Марину Тюп?

Володимир БОЙКО
Тижневик «Свобода»
11.10.2005

Стосовно Порошенка має бути порушена кримінальна справа за статтею 386 КК України — заздалегідь не обіцяне приховування тяжкого чи особливо тяжкого злочину.

Трагедія сталася о дев’ятій вечора в неділю, 25 вересня 2005 року, на 48-му кілометрі траси Чернігів—Мена—Сосинці—Грим’яч, у райцентрі Городище. Автомобіль “Фольксваген-Пасат”, що летів трасою на шаленій швидкості, на пішохідному переході на смерть збив 26-річну мешканку Мени Марину Тюп. Як стверджують очевидці, автомобіль-вбивця мчав попереду іншої машини, яка навіть не зупинилася на місці аварії й попрямувала далі в бік Чернігова.

Наступного дня прокуратурою Менського району Чернігівської області була порушена кримінальна справа за статтею 286, частина 2 Кримінального кодексу України за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що призвело до смерті. Але подальше слідство загальмувалося, оскільки в МВС ця дорожньо-транспортна пригода не була зареєстрована й міліціонери категорично стверджували, що ніяких нещасних випадків на трасі Чернігів—Мена 25 вересня не було.

Ситуацією зацікавилася Генпрокуратура, й 29 вересня начальник Головного управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Генеральної прокуратури В.Щоткін витребував у департаменті ДАІ МВС інформацію про всі дорожньо-транспортні пригоди, які трапилися в Україні в період з 24 по 27 вересня.

Відповідь не забарилася, й того ж дня заступник начальника департаменту ДАІ генерал-майор міліції В.Шкаберін повідомив Генпрокуратуру, що в період з 24 по 27 вересня на автодорогах України було зареєстровано 538 дорожньо-транспортних пригод, у результаті яких 79 осіб загинули та 639 отримали тілесні ушкодження. До відповіді було додано три аркуші з переліком і стислим описом кожної пригоди, в якій за ці три дні загинула людина. Та випадку, що трапився на 48-му кілометрі траси Чернігів-Мена, там не було.

Тоді кримінальна справа, порушена внаслідок смерті Марини Тюп, була витребувана з Менської райпрокуратури до Генеральної, а смерть молодої жінки почали розслідувати слідчі ГПУ разом з оперативниками СБУ. Перше, що зробили слідчі, — встановили власника машини-вбивці. З’ясувалося, що “Фольксваген-Пасат” належить спеціалізованому батальйону супроводження та експедування полку ДАІ “Кобра” ГУ МВС у м.Києві. Це — ті самі машини, що складають ескорт Президента України та супроводжують глав іноземних держав під час офіційних візитів до нашої держави. Завдання спецбатальйону — “очищати” траси під час проїзду високих осіб. Але в Генеральній прокуратурі напевно знали, що 25 вересня Президент України Чернігівську область не відвідував. Та й ніяких урядових делегацій там помічено не було.

У вилученому дорожньому листі було лише зазначено, що це авто щодня супроводжувало якогось “25-го”, пробігаючи за день від 330 до 600 км . “25-м” виявився Петро Олексійович Порошенко, якого “Кобра” державним коштом супроводжувала в екскурсії вихідного дня по монастирях Чернігівщини і який втік з місця смертельної ДТП, не повідомивши про трагедію в правоохоронні органи.

Про те, що машина його кортежу збила людину, Порошенко зізнався лише через тиждень, коли інформація вже гуляла в інтернеті. З його слів, того вечора він їхав по трасі першим, а міліцейська машина — позаду. І тому він начебто не бачив, що трапилося з автомобілем кортежу й Мариною Тюп.

Ось як описав Порошенко причину свого зникнення з місця ДТП: “Водій отримав дзвінок, що машина поламалася, тож поверніться й заберіть охорону. Ми розвертаємося, хоча в машині дружина, діти. Їдемо десь хвилин 30. Під’їжджаємо, забираємо охоронців. І лише по дорозі вони мені вже сказали: Петре Олексійовичу, трапилася трагедія”. Окрім того, Порошенко запевнив журналістів, що начебто він через охоронця передав гроші на похорон Марини Тюп. Та родичі загиблої це категорично спростовують. Як і твердження Порошенка, що його машина йшла попереду “Фольксвагена”.

За фактом загибелі Марини Тюп досудове слідство ще не закінчене, але вже зараз керівництво МВС має відповісти на кілька запитань.

По-перше, з якого дива державним коштом МВС забезпечує спеціальний ескорт пересічному громадянинові, вся заслуга якого перед народом України полягає в тому, що він є кумом першого заступника міністра внутрішніх справ Бондаренка? Надання службовими особами автомобіля “Кобри” громадянинові Порошенку становить склад злочину, передбаченого статтею 364, частина 3 Кримінального кодексу. Тобто зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб, вчинене працівником правоохоронного органу.

По-друге, факт приховування ДТП з боку керівництва МВС становить склад злочину, передбаченого статтею 365, частина 2 Кримінального кодексу України. Тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав і повноважень, якщо вони заподіяли істотну шкоду державним або громадським інтересам.

По-третє, за будь-яких обставин, якщо навіть у ДТП винна загибла (за винятком, коли потерпіла навмисно кинулася під колеса), цивільно-правову відповідальність має нести власник автотранспортного засобу. Саме МВС має відшкодувати родичам Марини Тюп всі витрати на поховання, компенсувати завдану близьким потерпілої моральну шкоду й опікуватися сином Марини. Тому запитання: чи виконало керівництво МВС ці вимоги закону, чи сплатило належну компенсацію й у якій сумі та за чий рахунок? І чи збирається МВС позиватися до своїх співробітників, які незаконно надали міліцейський супровід куму першого заступника міністра, та Петра Порошенка, який примусив машину ескорту їхати на швидкості понад 200 км на годину?

По-четверте, кримінальна справа за фактом загибелі Марини Тюп порушена за статтею 286, частина 2 КК України. Оскільки санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, це означає, що на очах Порошенка вчинено тяжкий злочин, про який він не повідомив правоохоронцям. У такому випадку стосовно Порошенка має бути порушена кримінальна справа за статтею 386 КК України — заздалегідь не обіцяне приховування тяжкого чи особливо тяжкого злочину, яке карається арештом на строк до трьох місяців чи обмеженням волі на строк до трьох років або навіть позбавленням волі на такий саме строк. Чому досі не порушена ця справа?

Відповідь на останнє запитання спробував дати один із читачів “Свободи”, який, назвавшись співробітником міліції, розповів про деякі подробиці ДТП. З його слів, автомобілів у кортежі насправді було не два, а три. Попереду начебто їхав перший заступник міністра внутрішніх справ Бондаренко, який і збив людину. Другим був “Мерседес” Порошенка. Замикала колону машина “Кобри”. Збивши на смерть людину, Бондаренко й Порошенко поїхали далі, а інспекторів “Кобри” змусили взяти на себе вину. Таку версію повідав наш читач. Сподіваємося, що вона також буде перевірена слідчими Генеральної прокуратури.
======
Ця справа врешті закінчилась нічим... (на тепер)
---
Volodymyr Boiko
Пригадую, що на допит по цій справі в Генпрокуратуру громадянин Порошенко приїхав на своєму особистому "Мерседесі" з синіми "міліцейським" знаком державної реєстрації (здається 005). За кілька днів по тому в якомусь ток-шоу я спитав у міністра внутрішніх справ Луценка, звідкіля на приватному автомобілі громадянина Порошенка з'явився синій "міліцейський" номер. Юрій Віталійович сказав, що це він подарував цей номерний знак Петру Олексійовичу на знак того, що Порошенко був раніше секретарем РНБОУ, а, як усі знають, РНБОУ - це правоохоронний орган.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1915206.html.
Tags: бойко, история, менты, подонки, порошенко, траур, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments