Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Каталонська криза

Віталій Портников

Каталонська криза стає причиною падіння вже другого іспанського уряду за останні роки. Нездатність до стабілізації ситуації, яка була проявлена ​​правим урядом Маріано Рахоя, полегшила завдання зміни влади. Тепер каталонська проблема наздогнала лівого прем'єра Педро Санчеса. І зрозуміло чому - Санчес, на відміну від Рахоя, готовий до діалогу з каталонськими політиками. Але не до діалогу про незалежність Каталонії. А інший діалог каталонцям не цікавий. Тому в Іспанії відбудуться дострокові парламентські вибори. Але і вони проблеми не вирішать.
Іспанія входить в смугу затяжної державної кризи, що може тривати багато років. Її формула є банальною. Більшість іспанців голосує за політичні партії, які виступають за збереження територіальної цілісності королівства. Більшість каталонців виступає за незалежність Каталонії. І не просто Каталонії - Республіки Каталонія. Природним чином Іспанія повернулася у 30-і роки минулого століття, до конфлікту іспанців і каталонців, монархістів і республіканців. Тоді цей конфлікт привів до Громадянської війни і десятиліттям маргінальної диктатури Франко. Зараз є шанс на відносно мирне співіснування опонентів. Але при цьому конфлікт може згаснути тільки або в разі, якщо Мадрид погодиться із незалежністю Каталонії, або в разі якщо Барселона від цієї ідеї відмовиться. Компроміс - це проведення легітимного референдуму про незалежність, але його можливого результату будуть побоюватися обидві сторони.
Скільки часу це триватиме, не скаже ніхто. Коли сто років тому у Великій Британії вирішили розділити острів Ірландія, мало хто уявляв, що наслідки цього розділу будуть мучити британців і ірландців донині, розділять жителів острова, приведуть до Громадянської війни в Ірландії і терору в Ольстері, перетворять «Брексіт» в болісне випробування на міцність країни. І кінця цьому не видно.
Тому що найстрашніше в історії - фантомні болі колишніх імперій. Українці тепер знають це на власному досвіді.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1919329.html.
Tags: барселона, каталония
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments