Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Покривателям убивць Небесної Сотні допомагає тиша

Igor Lutsenko
Сьогодні – чорна 5-річна дата масових вбивств на Майдані.

Ситуація з розслідуванням цих злочинів погана. Жодного вироку суду немає. В судах тривають розгляди вини 16 осіб, шукають ще 46 підозрюваних. Зокрема, Садовника, котрий утік з-під запобіжного заходу.

Загалом, в частині організації терору проти Майдану повідомлено про підозру 34-м високопосадовцям. З них, за даними Генпрокуратури, продовжують працювати на своїх посадах 10. Це створює величезний потенціал для блокування слідства – приховування та знищення доказів, тиск на свідків та слідчих, на суддів та експертів. Садовник успішно утік не сам.

Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури скаржиться на різносторонню протидію. Зокрема, вони говорять про створення перешкод зі сторони керівництва Генеральної прокуратури України, перешкоди розслідуванню злочинів правоохоронців зі сторони МВС та СБУ.

Що з цим далі робити?

Звісно, реальний і результативний поштовх розслідуванням злочинів проти учасників Революції Гідності може дати тільки заміна керівників правоохоронних органів на компетентних та мотивованих осіб. Але про це на сьогоднішній момент, враховуючи політичну кон’юнктуру, можна лише мріяти.

Тим не менш, вже зараз можна надати серйозний політичний захист сумлінним слідчим, якщо задіяти парламентські механізми. Перш за все, мова йде про тимчасову слідчу комісію (ТСК) з розслідування фактів перешкоджання слідству по Майдану. Проект постанови про створення такої ТСК давно лежить в парламенті.

У Верховній раді є достатньо фахових та відповідальних депутатів, котрі могли б наповнити собою цю комісію. Замовчування ж цього питання на рівні парламенту – означає допомогу злочинцям та сприяння тим, хто їх нині активно покриває.

Попри свої публічні обіцянки Гройсман, а нині – Парубій фактично блокують створення ТСК. Вочевидь, вони побоюються, що керівники МВС, ГПУ та СБУ потраплять під її критику.

Але ТСК потрібна, бо інакшого способу захистити слідство у нас немає. Це – той максимум, на який спроможні українські державні структури, щоб дати допомогу у встановленні істини.

ТСК, як трибуна, створить реальну небезпеку для тих, хто займається тихому перешкоджанню слідству.

Тишу треба припинити, тихі диверсії – прикоротити. Тиша вигідна убивцям.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1922065.html.
Tags: гройсман, коллективное х%№ло, майдан, медведчук, менты, порошенко, прдоны, янукович
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments