Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Політики, Люди та Майдан

Diana Makarova

Я знову випала з інтернету. Кажуть, тут міряються наші великі політичні діячі - хто врятував Майдан, хто чого більше зробив і все таке.
Давайте, я скажу, що знаю. А ви у коментах скажете своє. Звіримо враження, ок?

Порошенко.
Вкладався у Майдан грошима. Суми не скажу, не можу знати. Але та підпільна лінія з штамповки пластин для бронежилетів, якою користались ми - начебто юзалась і порошенківським менеджментом. Точно не знаю, все це мені казали пошепки і під страшним секретом. Під час Майдану Порошенко не сильно світив свою фінансову участь у Майдану.
Жодних поранених він не виносив, Майдан би те знав, там такі новини розходились швидко.

Гриценко
На Майдані був, ходив. 18-го лютого я його бачила, він брів повз палатку другої сотні на вихід.

Ляшко
Дуже активно майданив. Працював мегафоном на барикадах. Говорив красиво, баритон в нього оксамитовий. Тролив беркутів люто, ми животики надривали. "Здавайтесь, Янукович втік до Москви, Захарченко застрелився!" - пам'ятаю, яка тиша впала після цієї громогласної заяви ляшко. Затихли всі. Навіть петарди припинили кидати. На хвильку обидві сторони повірили, таким упевненим був тролінг :)

Тимошенко
сиділа, майданила в Качанівці. Палатки Батьківщини стояли на Майдані. Симпатики Юлії Володимирівни на Майдані були досить активними. Знаменитий виступ після звільнення Тимошенко, коляска, сцена - Майдан зустрів усе те досить скептично.

Сцена, триглаві наші крикуни
Тут треба пояснити.
Майдан складався загалом з трьох великих фракцій - сотні під проводом Ради сотників, власне сцена і громадяни під сценою та громадяни на Майдані, тобто, ті, хто до сотень не входив, але у вирішальні дні боїв хтось з цих людей змінив втомлені сотні (злякані сотні, на жаль, були й такі)
Сотні сцену не любили, більш того, не терпіли. Як орган управління не визнавали. Тобто, сцена жила сама по собі, Самооборона сама по собі. Перед мирним наступом по сотням йшов гул - "вони поведуть нас на убой". Але від того "мирного наступу" ніхто відмовлятись не збирався. Власне сталось як гадалось.
Клічко страшенно втратив у народній любові за час Майдану
Яценюк - ну, самі знаєте, куля в лоб і все таке, дуже експансивний хлопчик
Парубія поважали. Мабуть, це був єдиний зі сцени, кого Самооборона поважала загалом і ще більш-менш поважає досі.

.............АПДЕЙТ ВІД ЧИТАЧІВ
- Забыли (или не знаете), что 18 февраля (днём) Парубий сразу слёг в больницу с "сердечным приступом", когда на Грушевского и Крепостном пошёл реальный замес и уже были убитые, а впереди - неизвестно что. Помню, как Турчинова, "ранил снайпер" и его увели со сцены. Из всех политиков на сцене тогда оставался только Ляшко и его речи действительно впечатляли. Видел Катеринчука, когда уже горел Дом профсоюзов. В ночь с 18 на 19 февраля, когда все политики исчезли, в самом эпицентре событий оставалось очень мало народа, от силы - пару тысяч человек, а коктейли тогда кидали не более 10-20 человек. Шин и горючки для коктейлей оставалось уже совсем мало и Нищук со сцены призывал, чтобы бутылки кидали только те, кто умел далеко и точно бросить.
АПДЕЙТ ВІД ЧИТАЧІВ від обуреного майданівця, який наполягає на внесенні поправки:
- Є різниця що Парубій отримав чергову контузію ( а під час Майдану він неодноразово попадав в фізичний контакт) а що "сразу слёг в больницу с "сердечным приступом""? Насправді взагалі не ясно було чи він виживе чи лишиться паралізованим :( і тільки те що йому вчасно поставили крапельниці і накачали снотворним (бо інакше б просто не втримали) спасло йому життя !................

(автор посту просто розводить руками, слухняно вносить поправку і лишає читачам право самим вирішувати, що ж там було з Парубієм :) ))))))))))))

Богомолець
Не знали, не чули - а навіть чуючи, не надто поважали. Великої роботи від неї не бачили. А Майдан цінував лише роботу для нього, для Майдану.

Волонтерство
Зараз у волонтерів, кого не запитай - всі родом з Майдану. Ідейно так воно й було, але деякі "великі" майданівські волонтери викликають подив і зачудування. Наприклад, я кожного разу здивовано регочу, коли чую, що Бірюков почав працювати волонтером на Майдані. Та ладно...
Більшість майданівських волонтерів поринула потім у війну, велика частина пішла служити разом зі своїми підопічними.

Актори, співаки, наша культурна еліта
Кажуть, на цей останній наш Майдан їх було дуже важко заманити. Багато хто виступати на сцені тоді просто відмовлявся. Той же Кузьма, наприклад, з якого ви зараз ліпите світоча вільного й бунтарського духу. Мир його праху, але світочем бунтарства Кузьма ніколи не був.
Вакарчук виступив на одному концерті, а так просто виступити його затягти на сцену було важкувато. Або забоявся, або занадто великий для буденної сцени.
Співаки, актори тощо на сцені були. Я ж не сказала, що їх не було. Читайте уважніше. Але - хотілось би, аби їх було більше. Но нєт.
Тут згадують про Руслану. Руслана тримала сцену, до хрипоти й упадку сил. Цього б завзяття їй для участі у нашій війні. Але війна в Україні йде не поміченою Русланою.

Окремим органом йшли Автомайдан та Автодозор. Свята конниця Майдану. Я працювала з Автодозором. Ці чапаєвці - це була віра і надія Майдану, захист і допомога, коли вже, здавалось, допомоги чекати нізвідки.

Величезний розділ - церква. На Майдані зародився сучасний український інститут капеланства. Можна сказати - бойового капеланства. Тут чи не вперше за багато років церква була з народом, починаючи з переховування студентів у Михайлівському соборі та михайлівського набату в ніч з 10 на 11 грудня. Священники стояли на сцені, ставали перед беркутами.
Майдан мав каплички (капличку?) В капличці хрестились та вінчались. Єдиною дитиною, хрещеною на Майдані, був Тимофій Косінов, двох років. Крім хрещених батька й матері, хрещеними була добряча половина другої сотні. Священник отець Георгій потім пішов служити в Айдарі.

... Повторювала і повторюю - Майдан був вільним утворенням. Авторитетів не дуже празнував. До ідей згори (сцена) дослухався, але дуже скептично цідив крізь сито своєї недовіри. Тому досі не розумію тих людей, які оцінюють Майдан виключно по тому, що відбувалось на сцені і в натовпі під нею. Сцена, то було таке - звуковий акомпанемент, а також гаманець для збору діаспорянських грошей. Ті гроші мали піти на екіпіровку сотень, хоча б сотень - а не пішли.
Хтось завозив на Майдан екіпіровку - вона так і лишилась зачиненою десь на складах. Майдану її не видали, окрім старих протигазів, якими забезпечував Майдан у першу чергу чомусь Львів. Але ми швидко стали купувати нові сучасні протигази. І Майдан оцінив їхню перевагу. А купи старих військових протигазів так і згоріли у Будинку Профспілок.
Десь, таким же чином, зникли медикаменти Майдану. Але не згоріли, а були вивезені на якісь таємні склади.

Ці три легенди Майдану лишились питаннями без відповідей - гроші, екіпіровка, медикаменти.
Чи будуть колись дані відповіді на ці легендарні питання? - невідомо сіє. Мабуть, тому що й питати особливо нікому. Майдан, цей юний охламон, не мав часу задавати питання. Одразу після перемоги він пішов у Петрівці, потім Павлоград, потім Слов'янськ. Потім, другою хвилею - Айдар. Частково Донбас. Потім - вони гинули найпершими. Ці охламони та відчайдухи чомусь завжди гинуть найпершими.

мабуть, ми знаємо, чому.

що я забула?
які спомини у вас?
І - так хто ж врятував Майдан?
Та сам Майдан себе і врятував. Великим відчайдухом був цей Майдан. :)

АПДЕЙТ ВІД ЧИТАЧІВ

- Нищук - голос Майдану. Ну, тут більше нічого не скажеш. Говорив до хрипу, де сили брали, невідомо.
- Lesya Orobets Ще дуже багато уваги приділяла пораненим. А також моталася визволяти заарештованих. Вона там була явно як блискавка. Тоди була членом парламенту
- Огромную важную работу делали психологи из Кризисной службы. Респект им, пару десятков человек помогли многим сотням остаться сохранными в той ситуации
- Університет Майдану. Якимось боком до нього була причетна феміністка Марія Дмітрієва. Принаймні, вона анонсувала, що читатиме там лекції по гендеру


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1923263.html.
Tags: история, київ, кличко, ляшко, майдан, порошенко, тимошенко, яценюк
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments