Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Звернення активіста "Патріота України" про катування в застінках СБУ

Оригинал взят у bilozerska в Звернення активіста "Патріота України" про катування в застінках СБУ
Читати і поширювати всім!Відкрите звернення
громадянина України
Чернеги Олексія Сергійовича
06.12.1984 р.н.

до президента України
Януковича В.Ф.


23 серпня приблизно о 19:00, я був затриманий працівниками Служби Безпеки України за адресою фактичного проживання: м. Васильків, вул. Фрунзе 46-А, к. 27. Згідно врученої повістки, я був свідком по справі виявлення саморобного вибухового пристрою в м. Василькові, по вул. Грушевського 7, оф. 1.

Відразу після затримання, я був доставлений до Київського Обласного управління СБ України за адресою Проспект Перемоги 55/2, де тримали без пред`явлення звинувачення та без санкцій слідчого і суду до 27 серпня (тобто заначно більше ніж передбачені законом 72 години).
24 серпня в приміщенні, де я мешкаю, був проведений обшук співробітниками СБ України, під час якого співробітники СБУ, створивши умови, щоб я не міг бачити самого процесу обшуку, підкинули мені невідому речовину схожу на порох та флеш-накопичувач, де, як мені потім повідомили, знаходилася інформація ідентична тій, що була на СD-дисках, які начебто знайшли при обшуку за адресою Київська обл., м. Васильків, вул. Грушевського 7, оф. 1.

Під час перебування в будинку обласного СБУ мене цілодобово допитували. Під час допиту, до мене неодноразово застосовувалися фізичні методи впливу, а саме — мене били по шиї та по м`яким частинам тіла, змушували ставати на шпагат, принижували гідність, погрожували фізичною розправою, а також морально знущалися, звинувачуючи в педофілії.

Окрім того, співробітники СБУ змушували мене дати неправдиві свідчення на моїх знайомих: а саме на Володимира Миколайовича Шпару, Сергія Васильовича Бевза та Ігоря Володимировича Мосійчука. Після відмови давати ці неправдиві свідчення, мене, попередньо закувавши в кайдани продовжували бити.

Під час катувань та принижень, я неодноразово вимагав дати мені відповідь щодо мого офіційного статусу в справі, а також інформацію, щодо проведення експертизи знайдених у мене при обшуку речей, але на мої питання ніхто не дав жодної відповіді. Окрім того, мені було відмовлено в зустрічі з моїм захисником, тому всі допити проводилися без його присутності.
В часі затримання, я повідомив про те, що знаходжусь на обстежені у 15 лікарні м.Харкова з діагнозом епілепсія, і що лікарями мені рекомендовано дотримуватись режиму сну та регулярно харчуватися, оскільки недотримання рекомендацій може відчутно вплинути на стан мого здоров`я, і навіть призвести до клінічної смерті. Проте працівники СБУ проігнорували цю заяву і впродовж чотирьох днів мене допитували не даючи ні спати ні їсти. Така поведінка є грубим порушенням прав людини, та закріплених Конституцію України гарантій поваги гідності.

25 серпня, співробітники СБУ, на допиті, силою вклали мені до рук СD-диск, який нібито був знайдений 22.08.2011 в м.Василькові, по вул. Грушевського 7, і де, як мені, цинічно насміхаючись, повідомили співробітники СБУ, нібито містилася інформація про створення саморобного вибухового пристрою та відео з дитячою порнографією. Після цього мені було сказано, що “докази” на мене в них є, і що вони у подібний спосіб можуть зробити будь-які “докази”, і що б цього не сталося мені потрібно написати, що до моєї кімнати підкинули речі, знайдені при обшуку, мої знайомі В.М.Шпара та С.В.Бевз. Коли я відмовився це зробити, мені завдали болючих тілесних ушкоджень.

Під час допитів, співробітники СБУ постійно висловлювали ностальгічні думки по СРСР, КДБ, та часами політичних репресій 30-их років минулого століття, які здійснювали органи НКВС-КДБ. Згідно їхніх слів, в ті часи нас би усіх перестріляли без суду та слідства. Співробітники СБУ, звинувачуючи нас в порушуванні конституційного ладу в Україні, робили відверті заяви, в яких зневажали Українську державу та Український народ (виказували жаль що зараз не 1933 рік), а також висловлювали прагнення приєднати Україну до Російської Федерації.

В ніч з 26 на 27 серпня мені повідомили, що мене відпустять, але я повинен підписати деякі документи. Мене силою змусили підписати лист до голови СБ України, де я повідомляю, що до мене не застосовувалися методи фізичного впливу і, що я добровільно погодився давати свідчення в період з 23 по 27 серпня. Стверджую, що всі підписи які я зробив в цей період, є такими що взяті забороненими Кримінально-Процесуальним Кодексом методами.

Під час обшуку, в мене був вилучений мій паспорт, який мені не повернули донині з невідомих причин. Цей факт також є порушенням Конституції України та Положення про паспорт громадянина України.

Даною скаргою, прошу Вас забезпечити мені та моїй родині безпеку, оскільки розглядаю погрози фізичної розправи та тиску з боку працівників СБ України такими, що можуть бути здійсненими. Повністю відкидаючи усі безпідставні звинувачення в причетності до терористичної або будь-яких інших протиправних дій, які б могли б зашкодити безпеці громадян України стверджую, що відразу після оприлюднення даної скарги я вимушений буду переховуватись.

Чернега О.С.

UPD. 2 вересня 2011 року об 11 год. за адресою вул. Солом’янська, 2-А відбудеться засідання Апеляційного суду м. Києва щодо зміни запобіжного заходу для С. Бевза та В. Шпари.

Tags: беспредел, могилев, провокація, україна, хорошковский, янукович
Subscribe
promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments