Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Скандал «справи Курченка» та посла США в Україні продовжується

Volodymyr Boiko
Як я вже писав раніше, генеральний, прости господи, прокурор трохи поспішив, погрожуючи своєму колишньому улюбленцю Костянтину Кулику розправою та кримінальним переслідуванням за те, що Кулик посмів повідомити про підозру колишньому главі Адміністрації Президента Порошенка Борису Ложкіну, екс-голові НБУ Валерії Гонтаревій, заступнику глави АП Олексію Філатову та казначею президента Костянтину Стеценку. Бо підозри цим високим достойникам були висунуті в межах розслідуваної Куликом «справи Курченка», за якою дуже уважно слідкує Білий Дім і, взагалі, уся республіканська громадськість Сполучених Штатів.

У ході розслідування цього кримінального провадження, зокрема, встановлено, що оприлюднення НАБУ «чорної бухгалтерії Партії Регіонів» було здійснено на вимогу представника ФБР в Україні Карен Грінавей, яка реалізувала запропонований віце-президентом США Джо Байденом план по компрометації Дональда Трампа. А сам Байден через свого сина Хантера отримував гроші від спільника Курченка, колишнього міністра екології та природних ресурсів України Миколи Злочевського. Тож тепер у заокеанських партнерів виникнуть питання до самого Юрія Луценка, який любить розповідати про свою виняткову чесність, непідкупність та об’єктивність, а також обурюється поведінкою посла США в Україні Марі Йованович, яка оголосила йому список недоторканних (Сергій Лещенко, Віталій Шабунін, Артем Ситник, Віталій Касько, Давид Сакварелідзе, Сергій Горбатюк та інші зірки телеекрану).

Так ось, поважне американське видання The Hill, яке, по суті, відображає точку зору нинішнього керівництва Держдепу і яке уважно читає та цитує в своєму Twitter Дональд Трамп, 7 квітня 2019 року видало чергову статтю Джона Соломона про розслідування «справи Курченка», у якій наводиться інтерв’ю вже з самим Костянтином Куликом:

Тож, напевно, Юрію Віталійовичу варто повернути Кулика назад у групу прокурорів по «справі Курченка», відновити в ЄРДР інформацію про підозри, висунуті Ложкіну, Гонтаревій, Філатову та Стеценку, а також дати мені інтерв’ю про те, як злочинний режим Порошенка заважав йому боротись з корупцією.

Ось переклад найцікавіших місць зі статті «Ukrainian to US prosecutors: Why don't you want our evidence on Democrats? Ukrainian to US prosecutors: Why don't you want our evidence on Democrats?» :

https://thehill.com/opinion/white-house/437719-ukrainian-to-us-prosecutors-why-dont-you-want-our-evidence-on-democrats

«Заступник начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури Костянтин Кулик розповів, що він та інші високопосадовці з минулого року безуспішно намагаються отримати візи від посольства США в Києві, щоб доставити свої докази до Вашингтона. «Ми повинні були поділитися цією інформацією під час робочої поїздки до Сполучених Штатів», – розповів мені Кулик у розлогому інтерв'ю, – проте посол (США) заблокувала нам отримання візи. Вона не відмовила, але й не дала нам візи».

За словами Кулика, увага українських слідчих була прикута, зокрема, до тих коштів, що були незаконно виведені з України й переведені до Сполучених Штатів підприємцями, дружніми до попереднього проросійського режиму Віктора Януковича. Українські бізнесмени «санкціонували платежі за лобістські зусилля, націлені на уряд США», – сказав він. «Крім того, ці виплати здійснювалися з фондів, які були придбані під час операції з відмивання грошей. Ми маємо інформацію про те, що до цих платежів була залучена американська компанія». Ця компанія прив'язана до одного або декількох видатних демократів, наполягають українські чиновники.

В іншому випадку, за його словами, українська влада зібрала докази того, що гроші, виплачені американському демократу, нібито були приховані Національним антикорупційним бюро України під час виборів 2016 року під тиском американських чиновників (йдеться про Грегорі Крейга, який, як і Манафорт, отримував гроші від Партії Регіонів, але чиє прізвище Ситник приховав, публікуючи «чорну бухгалтерію» – В.Б.)

Кулик і його начальники навіть зазнають політичний тиск з приводу того, хто повинен, а хто не повинен бути переслідуваний. Українські чиновники заявляють, що не хочуть передавати докази агентам ФБР, які працюють в Україні, оскільки вважають, що бюро має тісні зв'язки з НАБУ та посольством США. «В українських політичних колах не секрет, що НАБУ створювався з американською допомогою і намагався впливати під час президентських виборів в США», – сказав Кулик».


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1951641.html.
Tags: бойко, порошенко, прдоны, рассея, сша, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments