Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Володимир Бойко про дебати, Сьомочку та роликі

Volodymyr Boiko
Я, сказати направду, не розумію, навіщо Петро Олексійович поривається влаштувати якісь дебати, якщо перше ж запитання стане для нього й останнім: яким саме законом президенту України дозволяється передавати свої корпоративні права «сліпим трастам» і виводити активи в офшори?
Я навіть не уявляю, що Порошенко розповідатиме, якщо особливості передачі президентом України належних йому корпоративних прав виписані в статті 36 Закону України «Про запобігання корупції», який був ухвалений Верховною Радою 14 жовтня 2014 року. При цьому Закон був введений у дію 26 квітня 2015 року – саме для того, щоби президент та інші суб’єкти, зазначені в пункті 1 частини 1 статті 3 цього Закону, змогли впорядкувати свої офшорні справи, закрити іноземні компанії, існування яких не відповідає Закону України «Про запобігання корупції», та вчинити згідно з частиною 3 статті 36 цього Закону. Цитую:

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1700-18

«Передача особами, зазначеними у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, належних їм корпоративних прав здійснюється в один із таких способів:

1) укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності (крім договору управління цінними паперами та іншими фінансовими інструментами);
2) укладення договору про управління цінними паперами, іншими фінансовими інструментами і грошовими коштами, призначеними для інвестування в цінні папери та інші фінансові інструменти, з торговцем цінними паперами, який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління цінними паперами;
3) укладення договору про створення венчурного пайового інвестиційного фонду для управління переданими корпоративними правами з компанією з управління активами, яка має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління активами.

Передача корпоративних прав як оплата вартості цінних паперів венчурного пайового інвестиційного фонду здійснюється після реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску цінних паперів такого інституту спільного інвестування».
Отже, усі свої бізнес-активи Порошенко мав до 26 травня 2015 року (тобто, впродовж одного місяця з дня введення закону в дію) передати в управління не «сліпому трасту» в офшорній юрисдикції, а українському суб’єкту господарювання, який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління активами.
Порушення Порошенком вимог статті 36 Закону України «Про протидію корупції» означає, що Порошенко, перебуваючи на посаді президента, продовжував займатись бізнесом. Окрім того, Порошенко вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто порушив обмеження щодо суміщення з іншими видами діяльності. Закон прямо зазначає, що на діючого президента України в такому разі має бути судом накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від підприємницької діяльності.
Тобто, усі ті сотні мільйонів гривень, задекларовані Порошенком як дохід від «сліпого трасту», підлягають конфіскації в дохід держави. До того ж, це можна зробити, не очікуючи, коли Петро Олексійович втратить владу – достатньо телефонного дзвінка міністра Авакова голові Національної поліції Князеву. Оскільки, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративний протокол відносно президента України за суміщення ним своєї роботи з іншими видами діяльності складає уповноважена на те службова особа Національної поліції України. Далі протокол відправляється у відреформований Печерський райсуд Києва й суд виносить постанову про накладання на Порошенка адміністративного штрафу та конфіскацію всього доходу, отриманого ним від «сліпого трасту», починаючи з 26 травня 2015 року.
А вже після того, як Порошенко втратить недторканність, можна зайнятись і конфіскацією самих активів, зокрема націоналізацією корпорації «Рошен» – щоправда, це вже робитиметься в межах кримінального провадження.
===========
Я діко ізвіняюсь, але коли Петро Олексійович, нарешті, розгляне рапорт першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка про звільнення з посади? Люди брешуть, що на вимогу Порошенка Семочко подав цей рапорт 7 квітня, указ про звільнення готувався на 8 квітня, але раптом концепція змінилась. Я правильно розумію, що Петру Олексійовичу, з огляду на останню передвиборну соціологію, вже немає сенсу зображати з себе борця з корупцією?
===========
Треба ж було такому трапитись – ввечері 11 квітня 2019 року в етері телеканалу «112 Україна» народний депутат від БПП Олександр Бригінець переконував мене, що оточення Петра Порошенка немає жодного відношення до листівок і відеороликів, у яких Володимир Зеленський постає в образі наркомана. Але не встигла передача закінчитись, як порошенківський радник Бірюков виклав у соцмережах чергове брудне відео, де на Зеленського висипається кокаїн, а за кадром звучать слова: «з ним усе гаразд, бо він під кайфом».
Тож можу лише повторити те, що я казав у студії – подібна діяльність Віктора Уколова та Олега Медведєва підриває рейтинг не Зеленського, а Порошенка.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1954882.html.
Tags: бойко, вибори, порошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment