Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Десакралізація президентської влади в очах населення

Volodymyr Boiko
Передвиборна боротьба між Петром Порошенком і Володимиром Зеленським – це, насправді, боротьба між диким феодалізмом і європейським вибором, між минулим і майбутнім. Перемога Зеленського неминуче стане першим кроком до ліквідації в Україні монархії та проведення буржуазно-демократичних реформ з появою справжнього парламентаризму й розділенням влади на незалежні гілки.

Це відбудеться зовсім не тому, що той клан олігархів, уособленням якого є комік, так зацікавлений у подоланні корупції та припиненні розкрадання державних ресурсів. Річ у тім, що обрання Зеленського президентом призведе до десакралізації президентської влади в очах населення, Порошенко стане останнім монархом, чиї портрети прикрашали кабінети чиновників, а президент (якщо така посада взагалі збережеться) буде лише найманим працівником.

Звісно, перехід від феодальної суспільно-політичної формації до буржуазно-демократичної сам по собі не гарантує створення нормальної держави з розвинутими інститутами громадянського суспільства (більш того, це взагалі неможливо зробити в сучасній Україні, де немає політичної нації), але без цього будь-які спроби реформувати країну взагалі приречені.

Цю думку я й намагався донести до глядачів телеканалу НАШ 17 квітня 2019 року.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1959040.html.
Tags: бойко, зеленский, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment