Широкі народні верстви просять мене оприлюднити подробиці так званої «справи Курченка», у межах якої Генеральна прокуратура, нарешті, повідомила про підозри найближчому оточенню Петра Порошенка – зокрема колишньому главі Адміністрації Президента Борису Філатову та досі дійсному заступникові глави АП Олексію Філатову.
Треба сказати, що нинішнє так зване «400-те провадження» – це не перша спроба дослідити, як Порошенко та Ложкін у 2013 році продали Курченку медіа-холдинг «UMH Grоup», не заплативши податки з отриманого доходу (юридичний супровід цієї оборудки, внаслідок якої Курченко за рахунок кредитних коштів сплатив Порошенку та Ложкіну фантастичну суму, що в багато разів перевищувала реальну вартість холдингу, здійснював Олексій Філатов). Ще на початку 2015 року в чесну та непідкупну Генеральну прокуратуру України звернулись народні депутати Іван Васюник, Михайло Хміль, Микола Кадикало, Андрій Левус і всюдисуща Тетяна Чорновол, за заявою яких було відкрито кримінальне провадження.
Йдучи назустріч побажанням читацької громадськості, публікую повністю матеріали кримінального провадження №42015000000000035, яке було зареєстроване 19.01.2015 за ознаками ч.3 ст. 212 КК України за фактом умисного ухилення Борисом Ложкіним від сплати податків з доходу, отриманого разом з Петром Порошенком від продажу Сергію Курченку медіа-холдингу «UMH Grоup». Розслідування проведено за часи генпрокурора Віталія Яреми в рекордно короткі строки – з 19 по 31 січня – тодішнім начальником 4-го слідчого відділу Головного слідчого управління ГПУ Олегом Слободяником.
Матеріали провадження містять лише 23 аркуші й, напевно, цю справу слід включити в підручники для студентів юридичних вишів як приклад благодатного впливу Революції Гідності на діяльність правоохоронних органів України. Ще б пак: лише шляхом двох слідчий дій пан Слободяник встановив, що в діях Порошенка, Ложкіна та Філатова були відсутні ознаки будь-яких правопорушень. Першою слідчою дією став запит у Державну фіскальну службу з проханням надати інформацію, чи мають податківці якісь відомості про те, що під час продажу медіа-холдингу «UMH Grоup» не були сплачені податки. Державна фіскальна служба відповіла, що це питання не належить до її компетенції й порадила звернутись безпосередньо до суб’єктів господарювання.
Другою слідчою дією став запит Слободяника в «Укрексімбанк», який відповів, що в 2014 році Державна фіскальна служба проводила позапланову виїзну перевірку фінансово-господарської діяльності цього банку, ніяких порушень при видачі кредитів не виявлено.
На підставі цих двох відповідей слідчий Слободяник дійшов висновку, що Ложкін і Філатов чисті перед законом, мов сеча Порошенка, і закрив кримінальне провадження за відсутністю складу злочину.
Читайте та насолоджуйтесь.























Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1963989.html.
Journal information