Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Як врятувати Ложкіна, Філатова, Гонтареву та Стеценка

Volodymyr Boiko
Тільки не смійтесь: заступник генерального прокурора Євген Єнін, який 24 квітня 2019 року подав заяву про звільнення з посади, наступного дня провів брифінг, де заявив, що до такого кроку його примусила «політизація справи Курченка» і що «на певному етапі ситуація навколо розслідування почала розвиватися в той спосіб, який пішов врозріз з моїми життєвими принципами». Оскільки це – перший в історії України випадок, коли високий прокурорський чин заявляє, що не може працювати через якісь там життєві принципи, розповім, що ж трапилось насправді.

Заяву про своє звільнення Єнін подав 24 квітня за домовленістю з Петром Порошенком, генеральним, прости господи, прокурором Юрієм Луценком і підозрюваним Борисом Ложкіним, оскільки Ложкін був викликаний до Генеральної прокуратури на 25 квітня для вручення письмового повідомлення про підозру в так званій «справі Курченка». План з порятунку Ложкіна, Філатова, Гонтаревої та Стеценка, підозри яким складені ще 28 березня, був наступний: позаяк Єнін є керівником групи прокурорів у «справі Курченка», він пише заяву про звільнення з посади, а Луценко, мотивуючи це тим, що керівник групи прокурорів не хоче відпрацьовувати встановлений законом 2-тижневий термін, анулює сертифікати доступу до ЄРДР усій групі слідчих і прокурорів у «справі Курченка» попри те, що доступ до ЄРДР немає жодного відношення до наявності чи відсутності на робочому місці керівника групи.

У такому разі адвокати Ложкіна, який з 28 березня ховається від слідчих, прийдуть у Генпрокуратуру, але там не буде жодної людини, яка б мала повноваження передати їм текст письмового повідомлення про підозру, і це дасть можливість Ложкіну з чистою совістю (якщо слово «совість» має якесь відношення до соратників Порошенка) виїхати з України, не побоюючись оголошення в міжнародний розшук.

За це Ложкін пообіцяв Єніну допомогу в призначенні на вакантну посаду голови Служби зовнішньої розвідки. Що ж стосується Луценка, то його цей план влаштовував ще й тому, що в такому разі замість Єніна, нав’язаного йому свого часу Порошенком, він зможе призначити заступником генпрокурора свого улюбленця Сергія Кізя, що нині обіймає посаду начальника Департаменту, який здійснює процесуальне керівництво в кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань.

Власне, все так і відбулось: зрання 25 квітня Луценко розігнав групу слідчих і прокурорів у «справі Курченка», адвокати Ложкіна за кілька годин по тому прийшли в Генпрокуратуру, але їм відповіли, що підозр не буде – нема кому вручати, після чого Ложкін миттєво виїхав з України.

Втім, це ще не означає, що Єнін буде призначений на посаду голови СЗР попри неодноразові обіцянки Порошенка, хоча зараз шанси Єніна, дійсно, сильно збільшились – і не тільки через розвал «справи Курченка», але й тому, що основний претендент на цю посаду – начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба – вибув з гри. Бурба є другом Валерія Кондтратюка – заступника глави Адміністрації Президента, який недавно вчинив демарш і оприлюднив заяву про звільнення з посади через несприйняття методів роботи Порошенка. І тому Петро Олексійович цілком природно запідозрив, що Бурба – такий же ж зрадник, як і Кондратюк, який вже тиняється біля штабу Зеленського. Але є нюанс – окрім Єніна Порошенко розглядає також можливість призначити головою СЗР головного військового прокурора Анатолія Матіоса й доки невідомо на кому саме Арбітр Нації зупинить свій вибір перед тим, як винесе речі з Банкової.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1966187.html.
Tags: беспредел, бойко, порошенко, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments