Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Щоб усі зрозуміли, що таке «офіційне розслідування подій в Одесі»

Sergiy Dibrov
Щоб усі зрозуміли, що таке «офіційне розслідування подій в Одесі», пригадаю лише один невеличкий епізод з роботи нашої журналістсько-експертної «Групи 2 травня».

Серед поранених в день 2 травня 2014 року був головний редактор видання «Думська» Олег Константинов. Коли розпочалася стрілянина, він попри мої прохання не поїхав до редакції, а взяв фотоапарат та вирушив у центр подій – без засобів захисту, без базових навичок.

Він дійсно опинився у центрі – навколо нього постріли потрапляли у людей, то було на Грецькій площі. Олег теж отримав чотири проникаючі поранення. Того ж дня його прооперували. Картечини досі залишаються в різних частинах його тіла – це наш «недоторканий запас» на випадок, якщо колись виникне потреба робить якісь експертизи.

Я відвідав Олега у лікарні зранку 3 травня. Він був у доброму гуморі і нагадав мені про фотоапарат, який навіть попри поранення не втратив.

Згодом фотоапарат потрапив до мене. Я одразу зробив копії світлин, що були на ньому – вони виявилися ну дуже цікавими. Єдиною проблемою було те, що годинник на фотоапараті був збитий, встановити точний час кожного знімку було неможливо.

Проте на одній з світлин я помітив себе: я потрапив у кадр в той момент, коли знімав кульові пробоїни на склі автівки. Відмотавши власний стрім, я знайшов на ньому той самий момент. Це дозволило встановити точний (до хвилини) час того знімку, а разом з ним – усіх інших кадрів, що були у фотоапараті.

Завдяки цьому наша група встановила безліч обставин. Наприклад, ми знаємо точний час пострілів та смертельних поранень декількох людей. Ми дізналися, коли саме Боцман скинув автомат і взяв кийок. Ми з’ясували, в яку саме автівку він сховав зброю, потім – кому належала та автівка і хто був за кермом. Вся ця інформація у нашій групі є.

Олег був визнаний потерпілим у кримінальному провадженні. В Одесі кілька місяців працювала група зі 140 слідчих та прокурорів, проте допитали потерпілого Константинова лише влітку, коли я нагадав про цього цінного свідка керівнику групи слідчих пану Рудницькому. Допит був суто формальним (щоб не казати «цілком дурним») – корисної інформації офіційне слідство від Константинова не отримало. Ніякої.

Що стосується фотоапарату, слідчих міліції та прокуратури він взагалі не зацікавив. Ані як речовий доказ, ані як носій дуже корисної унікальної інформації. Тому все те, що знаємо ми, офіційному слідству невідомо. Цілком невідомо.

Тому, коли мова йде про кримінальні справи по стравах 2 травня, я кажу так. Слідство має відповісти на два запитання: (1) що і як відбулося і (2) хто в цьому винний. І саме в такому порядку.

Проте наразі слідчі, прокурори, судді геть не знають, не розуміють, не володіють інформацією про події, що були. Взагалі. Тому вони не мають відповіді на перше запитання. Відповідно, очікувати від них відповідей на друге питання – марно.

І дуже боляче дивитися на це позорисько, що відбувається у судах протягом років.

(На фото: поранення Євгена Лосинського. З фотоапарату Олега Константинова)Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1973419.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, история, коллективное х%№ло, майдан, менты, одесса, порошенко, траур
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments