Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Sergiy Dibrov: хочу нагадати про один епізод. Він є відомим, проте цілком “непопулярний”

Sergiy Dibrov
Продовжуючи нариси щодо подій 2 травня, хочу нагадати про один епізод. Він є відомим, проте цілком “непопулярний” - його не згадує жодна із сторін. Але я нагадаю.

Отже, 2 травня 2014 року, приблизно 15:20.
На Соборній площі в центрі Одеси — неорганізований (погано організований) проукраїнський натовп. Їх не менш ніж 1000 осіб: футбольні фанати, одеські активісти, серед яких є жінки та діти. Їх охороняє “Самооборона”, приблизно 100 осіб. Охороняти складно, тому що периметр площі — метрів 700, а десь поблизу ходить велика група “антимайданівців”, які вочевидь вийшли з-під контролю, не підкоряються наказам своїх очільників і, схоже, налаштовані на бійку. Сподіватися на міліцію марно — вона не має ані бажання, ані достатньо сил для того, щоб запобігти сутичок.

“Розвідка” доповідає самообороні про пересування небезпечної групи, і шеренга вишикується у найбільш загрозливих напрямках — спочатку з боку вулиці Буніна (там, де пам'ятник Вірі Холодній), потім — навпроти вулиці Грецької.

Нарешті вони бачать супротивників — ті наближаються по Грецькій, яка впирається у площу. В 15:29 починаються сутички. Шеренга “Самооборони” спочатку перекриває вулицю, а потім перетинає дорогу і вишикується у “черепаху” поперек Грецької.

Розгублений натовп (окрім декількох найбільш гарячих хлопців, що кинулися у бійку), залишається на площі. Міліціонери починають помітно нервувати. Підполковник Пасечніков вимагає, щоб натовп якнайшвидше залишив відкрите місце і негайно вирушив колоною до стадіону, рухаючись Дерибасівською вулицею.

В той момент (15:32), коли уся увага була прикута да Грецької, де почалася бійка, в самооборона у повному складі стояла “черепахою”, група “антимайданівців” робить тактично правильний маневр. Поки частина відволікала міліцію та самооборону на Грецькій, група з принаймні декількох десятків з червоними стрічками на руках пройшли провулком віце-адмірала Жукова на Дерибасівську, звідти — на Преображенську, і опинилися на Соборній площі, обійшовши з флангу.

Від опонентів їх відділяло майже нічого — кілька десятків метрів відстані і декілька міліціонерів.

Якщо б ті люди з червоними стрічками розпочали атаку, то, скоріше за все, події закінчилися дуже швидко. Одна чи дві димові шашки, дві-три хвилини “роботи” кийками у натовпі, потім відступ — і все. Потім паніка та розгубленість свою справу б зробили.

Але нападу не відбулося. Дорогу перекрив і захистив людей десяток беззбройних міліціонерів. Той самий підполковник Пасечніков дуже “тепло” попросив людей зі стрічками йти геть. І, поменжувавшись декілька хвилин, вони пішли — знов Дерибасівською і провулком віце-адмірала Жукова на Грецьку. Всі ці події ми детально розписали у нашій уточненій хронології, разом з відеофрагментами.

Навіщо я про все це розповідаю? Тому, що коли я зараз чую про те, що міліція була начебто у змові, що сутички були заздалегідь заплановані, я точно знаю, що все це бздура. Саме міліція тоді (коли ще була здатна щось робити) зупинила напад на проукраїнських активістів, а Фучеджи і Пасечніков робили все, що могли в той момент, щоб сутичок не було.

Але сталося так, як сталося. Десь за півгодини саме тим маршрутом (Преображенська — Дерибасівська — провулок Жукова) пройшли активісти Євромайдану. Цього разу міліція їх не зупинила, тому що усі наявні сили на той момент кинули на Грецьку. Євромайданівці почали будувати у провулку барикаду, в 16:22 саме там пролунали постріли з “калашнікова”, і в 16:30 лікарі констатували першу смерть. Що було далі — усім відомо.

Чому міліціонери не зупинили “Боцмана”, принаймні не відібрали у нього магазин з набоями, чому вони фактично захищали “антимайдан”? То вже було пізніше, і то вже окреме питання, яке, на мою думку, мають ставити прокурори та слідчі. Але події в 15:30-15:40 теж були, і забувати їх не варто.

(https://www.facebook.com/sergiy.dibrov/posts/10217285103052182)Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1974275.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, история, майдан, менты, одесса, порошенко, рассея, україна, х%№ло
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments