Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Diana Makarova: Пост до фронтових волонтерів та військових

Diana Makarova
Сьогодні Аркадий Бабченко - російський журналіст, позиціонуючий себе як журналіст військовий - дав пост

"Такое дело. Попросили меня помочь. В общем, нужны бронежилеты, шлемы, обвесы, прицелы и прочая нужная специальная экипировка. Вещи не первой необходимости, но в хозяйстве очень полезные. Поскольку все это специальное, стоит все это до фига. Ну вот действительно просто до фига. Но нужно. Соберем?"
https://www.facebook.com/babchenkoa/posts/1847633102003581

і я дуже здивувалась.
Цього тижня нам дуже треба закупити для фронту:
- деякі будівельні матеріали
- деякі автоінструменти
- автомобіль
- безпілотник
- певну кількість електроніки (прінтери, ноутбуки, планшети)
- і безліч автозапчастин

Це - нормальні заявки для 19-го року, шостого року війни.
Мої колеги, які час від часу дають пости з проханнями про допомогу для фронту, просять допомоги у закупці того ж самого. Плюс-мінус різниця в кількості.
І тут раптом - броніки, каски, обвіси та приціли. Привіт з 14-го року якийсь, дежавю, їй-богу.
І ми замислились - що б це могло бути? Але спочатку про Аркадія Бабченко.

Бабченко Аркадій, російський журналіст, живе в нашій країні і навіть намагається говорити про політику і щось там про фронт. Але на фронті Аркашу насправді давно не бачили - якщо не помиляюсь, з того літнього випадку у 14-му році, коли його дуже побили над Слов'янськом, на горі Карачун. Хто бив? А наші ж військові. За що били? А за діло.
Аркаша прибув тоді на Карачун разом з Касьяновим у гості до Мирослава Гая. Мирослав служив тоді на Карачуні, то була його перша і остання ротація. І от, коли прибула до нього ця делегація - наші хлопчики гмикнули, але нічого не сказали. А вже коли Аркаша Бабченко почав фотографувати Слов'янськ від позицій і тут же викладати фото в інтернет (нормальне коригування, чо) - наші гмикнули і взяли Аркашу в оборот.
Оборотили смачно. І в хвіст і в гриву. Знаю цю історію особисто від тих, хто лупцював Аркашу (і за діло лупцювали ж), та також від тих, хто ініціював ці розборки. Ендрю, я пам'ятаю, як солодко й люто ти завжди усміхався, коли чув ім'я Бабченко потому. Бо! Якщо людина позиціонує себе як військового журналіста - якого дідька викладати фото з чотіньким коригуванням ворожого вогню на наші позиції?
Мирослава Гая тоді не били, побратим все ж, Касьянова пожаліли з поваги до сєдін. А Аркашу зрештою роздягли до трусів і відправили з Карачуна з хорошим наказом на фронті не з'являтись. Тобто, якщо Аркаша і з'являвся після того на фронті, то дуже давно і з сильною оглядкою.

Я на фронті постійно, і всі роки про Аркашу я не знала й не чула. Не буває він там, "наш російський військовий журналіст", фронту не знає, про потреби ні в зуб ногою. Що про нього відомо? Що живе на краудфандінг, що попрацював добу "трупом" від СБУ, та й усе.
Повернімось до заявки, оголошеної Бабченкою.
Броніки?
Каски?
Обвіси?
Дежавю...
Ми працюємо з фронтом, але ми давно забули, коли нам давались подібні заявки.
Що це може бути? Є кілька версій:

- пацани вирішили "прикинутись" по-красівому і, тримаючи Аркашу за лоха, навісили йому цієї лапші (- Броніків нам! Касок! Ми глубінна розвідка! Ми спєци!), а Аркаша хаває цю лапшу аж за вухами тріщить, бо що він знає про український фронт? Геть нічого на сьогодні
- пацани пролюбили видане, зараз збираються на дембель, треба покрити недостачу певної кількості тих же броніків, касок, того-сього
- Аркаша вирішив таким чином підштовхнути свій краудфандінг, кушать хочеться, а раптом заклик про бідних солдатиків, або спеців, які ось прямо зараз підуть у бій, зовсім без броніків і касок, і сработає?
- і останнє. Такі заявки іноді поступають від сбушників. Я бачила такі заявки, отримувала сама (і одразу в ігнор), чула про них від колег-волонтерів.На фронті ті сбушники чи ні, але такі заявки вони іноді сиплють фронтовим волонтерам. Красіво жить не заборониш. Але от прямо бачу почерк контори. Не знаю, куди женуть таких заявників колеги - ми завжди гнали подалі

Зверніть увагу - у пості Бабченки ані натяку, ані слова про підрозділ, який цього потребує.
Зверніть увагу - на сторінці Аркаші жодного звіту за витрачені грошей. Жодного серйозного звіту.

Мої дорогі колеги, фронтові волонтери
Дорогі мої фронтовики.
Я б і не звернула увагу на цю чергову ескападу від Бабченки, але погляньте, скільки репостів під тим постом. Гляньте, скільки довірливих коментаторів рапортують - вислав, є, ловіть. А і звідки людям знати про СУЧАСНІ потреби фронту? Хтозна, може, вони гадають, що в нас на фронті й досі стоять болі-госі солдатики, яким ось завтра в бій, а в них немає броніків? Касок?

Так я оце і думаю. А чи не пора нам усім якось роз'яснити Аркаші Бабченко, що паразитувати на українському фронті, будучи НЕфронтовим РОСІЙСЬКИМ журналістом - якось воно не добре. Га, люди добрі?

======

Я теж "м'яко кажучи" дууууже здивувався. Дивний вчинок навіть для консерви... Хоч може саме зараз все "на амбразуру, нє"? (Д_К)

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1983864.html.
Tags: ато, дебилы, коллективное х%№ло, луг%андония, медведчук, піар, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment