Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

передайте, будь ласка, Парубію, що неможливо вийти з того, чого немає

Volodymyr Boiko
5 год ·
16 травня 2019 року парламентська фракція політичної партії «Народний Фронт» вирішила вийти з коаліції, щоби в такий спосіб унеможливити дострокові вибори Верховної Ради й дати можливість Парубію радувати українських логопедів до середини листопада. За задумкою «народнофронтівських» інтелектуалів з дня, коли Парубій оголосить про розпад коаліції, починається 30-денний термін, встановлений Регламентом Верховної Ради України для формування нової коаліції. Відтак у «Народному Фронті» вирішили, що вони дуже хитрі, президент Зеленський не зможе розпустити парламент до 16 червня, а після 16 червня він не зможе розпустити парламент внаслідок припису ч.3 ст. 90 Конституції України.

Панове, передайте, будь ласка, Парубію, що неможливо вийти з того, чого немає. У Конституції України йдеться не просто про коаліцію, а про коаліцію «депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України». Ось якби така коаліція існувала, тоді у випадку виходу з неї фракції «Народний Фронт» можна було б вести мову про якісь юридичні наслідки (і то ці наслідки були б для Парубія невтішними, оскільки з Регламенту Верховної Ради України будь-які згадки про коаліцію прибрані ще в 2010 році у зв’язку з поверненням Конституції взірця 1996 року й досі не відновлені завдяки кричущій безпорадності все того ж Парубія). Але в парламенті немає ніякої коаліції «депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України» – вона припинила своє існування понад три роки тому, а об’єднання фракцій «Народного Фронту» й «Блоку Петра Порошенка» такої коаліції не утворює, бо сумарна кількість депутатів, що входять до складу цих фракцій, складає 215 голів. Тому на можливість проголошення дострокових парламентських виборів ці потуги Парубія ніяк не вплинуть.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1986275.html.
Tags: анализ, бойко, вибори, зеленский, порошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments