Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Катрусин кінозал


Volodymyr Boiko
6 год ·
Під рубрикою «Катрусин кінозал» пропоную переглянути відео, що було записано 24 квітня 2019 року народним депутатом Бориславом Березою в ході засідання Комітету Верховної Ради з питань запобігання корупції, присвяченого четвертій річниці призначення Артема Ситника на посаду директора НАБУ (виявляється, нині є й таке свято). Головними промовцями були, ясна річ, Артем Сергійович та Назар Іванович. Але з невідомих мені причин організатори цього заходу запросили виступити й мене.
Я був украй здивований цим запрошенням, оскільки вже 30 років працюю в правовій журналістиці й маю нахабство вважати, що розуміюсь на питаннях діяльності правоохоронних органів краще ніж будь-хто з інших представників громадянського суспільства (зазначу, що саме ЗМІ складають кістяк громадянського суспільства, а зовсім не лобістські фірми, які заробляють на піар-супроводі правоохоронних органів і фармацевтичних підприємств, хоча керівники цих фірм і називають себе «громадськими активістами»). І тому для мене було очевидним, що моя присутність на засіданні є вкрай небажаною для професійних «борців з корупцією» з числа членів цього парламентського Комітету, які заробляють на оспівуванні та облизування директора НАБУ, погрязлого в хабарах і продажу кримінальних справ.

Тим не менш, я прийшов на засідання Комітету, підготувавши ґрунтовну доповідь, у якій планував торкнутись проблемних питань законодавчого забезпечення діяльності НАБУ та САП. Окрім того, я систематизував типові порушення детективами НАБУ та прокурорами САП приписів законів і Конституції України: безпідставні позасудові затримання підозрюваних, ігнорування керівництвом НАБУ вимог ст.214 КПК України в частині реєстрації повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення, порушення законності під час проведення негласних слідчих розшукових дій, відсутність прокурорського нагляду за діяльністю позаштатних негласних співробітників НАБУ.

Але після того, як я розпочав свій виступ, кілька депутатів – передусім єгорка соболєв і Віктор Чумак – здійняли ґвалт, вимагаючи позбавити мене слова, оскільки я, виявляється, не маю права взагалі висвітлювати діяльність такого святого органу як НАБУ. І, взагалі, за твердженням Чумака, висловлюватись на такі теми в Україні має право лише приватний підприємець Шабунін.

Сказати направду, раніше я думав, що Віктор Васильович Чумак все ж таки трохи розумніший за своїх колег по Комітету й сподівався, що він не стане ганьбитись участю в подібних концертах. Тим більше, що Ситник – це вкрай токсична особа, у чому вже встигла переконатись колишній посол США в Україні Марі Йованович, і здоровим на голову людям не варто демонструвати свою близькість до директора НАБУ, якого ось-ось виведуть зі службового кабінету в наручниках. Втім, пропоную читачам самим переконатись у тому, як чумаки та парасюки здійснюють парламентський контроль за Ситником, завдяки чому НАБУ за рівнем корумпованості посідає друге місце після Мінмолодьспорт.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1992292.html.
Tags: бойко, менты, порошенко, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment