Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Назріла необхідність прийняття змін до Кримінального кодексу Україн

Igor Lutsenko
На шостому році окупації та війни злочини проти людяності фактично відсутні у КК України.

Воєнні злочини дуже широко і нечітко сформульовані в статті 438 КК "Порушення законів та звичаїв війни", яку надто складно і незручно застосовувати, бо вона є бланкетною і відсилає до всіх міжнародних договорів у галузі міжнародного гуманітарного права (права збройних конфліктів), які ратифікувала Україна.

На даний час у Кримінальному кодексі України є лише одна стаття 438, в якій згадуються воєнні злочини з конкретними складовими – жорстоке поводження з військовополоненими та цивільними, примусові роботи та розграбування національних цінностей на окупованих територіях. Усі інші склади злочину, згідно з цією статтею, українські слідчі мають шукати у підписаних Україною міжнародних договорах.

Злочин агресії у статті 437 КК сформульований таким чином, що не відображає сучасних підходів до цього злочину, а саме ставлення до нього як до leadership crime, "елітарного злочину", злочину, за який можна притягати до кримінальної відповідальності тільки тих осіб, які здатні фактично здійснювати контроль або керівництво щодо політичних чи військових дій держави.

Ця невідповідність реаліям підштовхує українських слідчих застосовувати щодо скоєних злочинів під час збройного протистояння статті ККУ, які стосуються злочинів мирного часу. Так, наприклад, вбивства полонених, зґвалтування, катування, примус до проституції чи захоплення заручників продовжують кваліфікуватися як загальнокримінальні злочини.

Внесення таких змін дозволить уникнути безкарності – винні не підпадатимуть під амністію чи звільнення від кримінальної відповідальності.

Зважаючи на все це, назріла необхідність прийняття змін до Кримінального кодексу України з метою належної криміналізації міжнародних злочинів.

Прийняття законопроекту 9438 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права" є актуальним і повинно стояти на порядку денному парламенту.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/1996971.html.
Tags: коллективное х%№ло, менты, порошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment