Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Верховний Суд про щеплення. Частина 2 - шість фактів про правець і щеплення проти нього

(1 2
3 4 5)
Тепер, коли ми дізналися про обставини справи, варто розібратися, від якої саме хвороби захистив дітей у садочку Верховний Суд, не допустивший хлопчика до навчання.
Серед інших підстав для недопущення стала начебто наявна “неблагополучна епідеміологічна ситуація по правцю”, проти якого хлопчик був прищеплений “неповністю”.
Правець (рос. “столбняк”, англ. “tetanus”) — це інфекційна хвороба. Інфекційні хвороби викликаються біологичними об’єктами: вірусами, бактеріями, грибками, найпростішими тощо, або токсинами, що вони виділяють.
1. Правець викликає бактерія - правцева паличка (Clostridium tetani). Зазвичай вона спокійно живе і розмножується в кишечнику травоїдних тварин. Ці бактерії потрапляють назовні з випорожненнями (гноєм). За наявності кисню ці бактерії не розмножуються і не ростуть (не утворюють так звані “вегетативні форми”), проте у вигляді спор можуть знаходитися в угноєному ґрунті протягом десятиріч.
Саме ґрунт є природним резервуаром правцевої палички. Внаслідок вивітрювання спори правцю з пилом можуть потрапляти будь-куди. Так, професор М. М. Колесников в 1970-ті роки в Києві виділив спори правцю із свіжовипалого снігу.
Відповідно до прийнятої епідеміологічної класифікації, правець належить до сапронозів. Це такі інфекційні хвороби, резервуаром збудників яких є неживі об’єкти.

2. З забрудненого (угноєного) ґрунту паличка може потрапити у кишечник тварини або людини. Жодної небезпеки в цьому немає: за сприятливих умов спора знов перетвориться у бактерію і буде розмножуватися далі. Бактерії будуть виходити назовні з гноєм і не спричинять жодної шкоди своєму “хазяїну”.
Можна сказати, що правцева паличка належить до нормальної мікрофлори кишечника тварин, зокрема сільскогосподарських.

3. Небезпека настає, коли спори правцевої палички з забрудненим ґрунтом або пилом потрапляють у закриту рану, інфіковану іншими мікроорганізмами. У разі відсутності належної обробки рани та за відсутності кисню спора може “ожити”: знов перетворитися у бактерію і почати виділяти дуже небезпечний правцевий токсин. Цей токсин вражає нервову систему та проникає у мозок людини. Це може призвести до дуже небезпечної хвороби - правця, летальність якої навіть зараз, у ХХІ сторіччі, складає декілька десятків відсотків.
В останні роки в Україні щорік реєструють 10-20 випадків хвороби і кілька смертей, переважно у людей, старших за 60 років.
Ще один шлях потрапляння правцевої палички до організму - при пологах. У разі недостатньої стерильності збудник через пупкову ранку може потрапити до організму дитини. Власне, саме правець новонароджених в бідних країнах світу є найбільш частим з усіх випадків цієї хвороби. В Україні правця новонароджених немає вже багато десятиріч.
Правець - це ураження нервової системи токсином, який виділяє правцева паличка, яка потрапила в організм через закриту рану на тілі людини.

4. Медицина знає багато шляхів, якими можна захворіти на правець. Це може бути хрестоматийне поранення цвяхом або колючкою рослини. Відомі випадки, коли правець наставав після того, як людину вкусив собака або вжалив жук. Були випадки правця після опіку та навіть після травми, коли шкіра на вигляд залишалася непошкодженою. В усіх випадках джерелом інфекції були спори, які в різний спосіб потрапляли до закритої рани і залишалися там на довгий час - принаймні декілька днів, а інколи навіть місяців.
Проте людина, що є інфікованою на правець, або навіть знаходится у гострій стадії хвороби, є цілком безпечною для інших. Навіть якщо хворий почне когось бити або кусати, все одне правцем нікого не заразить.
Медицина не знає випадків, щоб правець передався від людини до людини.


5. Щеплення проти правця роблять не вакциною, а анатоксином - знешкодженим токсином правцевої палички. У разі її введення в організмі людини створюються специфічні імуноглобуліни (антитіла) проти правцевого токсину. Відтепер, якщо до організму прищепленої людини потрапить бактерія, яка почне виділяти токсин, він буде зв’язуватися та нейтралізуватися тими специфічними антитілами.
Щеплення проти правця жодним чином не впливає ані на знаходження збуднику в кишечнику, ані на потрапляння спор до рани, ані навіть на процес виділення токсину в закритій рані. Анатоксин створює специфічний захист, який допомогає знешкодити токсин. Це дозволяє перенести хворобу взагалі без симптомів, або в легкій формі з незначно вираженими симптомами.
Щеплення проти правця в жодний спосіб не впливає на процес передачі збудника. Людина, що отримала щеплення, є так само безпечною ля оточуючих, як і нещеплена.

6. Враховуючи, що щеплення жодним чином не впливає на розповсюдження збудника та процес інфікування, шанси захворіти на цю хворобу жодним чином не залежить від наявності або відсутності навколо нас прищеплених людей. Навіть якщо все людство буде імунізованим, джерело інфекції (кишечники травоїдних тварин) і резервуар (грунти, засіяні правцевою паличкою) все одне залишаться, а природні процеси відтворення бактерій не припиняться. Захист проти правця за допомогою щеплень є суто індивідуальним: вони не збільшують і не зменшують шанси захворіти для інших людей.
Стосовно правця термін “колективний імунітет” взагалі позбавлений будь-якого сенсу і є суцільною нісенітницею.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2005576.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, беспредел, дебилы, здоров'я, україна, щеплення
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments