Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Верховний Суд про щеплення. Частина 3 - про “неблагополучну епідеміологічну ситуацію по правцю”

(1 2
3 4 5)
Я дуже сподіваюся, що найбільш обізнані з моїх читачів побачили весь дебілізм рішення Верховного Суду, ще коли прочитали першу частину моїх цікавих дослідів. Проте я змушений писати далі, крок за кроком викриваючи нові й нові “яскраві грані” цього рішення, від якого не повинно залишитися каменя на камені.
Цього разу ми поговоримо про “неблагополучну епідеміологічну ситуацію по правцю”. Я навмисно пишу цю фразу в лапках. Не я її придумав — саме так неодноразово було вказано в рішеннях судів та в висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).
Почнемо з того, що “неблагополучної епідеміологічної ситуації” взагалі не існує як такої. Епідеміологія — це така наука, така галузь медицини. А неблагополучна ситуація у нас епідемічна. Сплутати ці два терміни — це досить кумедно, як замість “травматичної” казати про “травматологічну зброю”.
Проте якщо лікарі і судді вперто пишуть слова “епідеміологічна ситуація”, це означає, що вони навіть не читали закон, що встановлює цей термін - “Про захист населення від інфекційних хвороб”.
А ми відкриємо і будемо уважно читати з першої статті - “Визначення термінів”.
інфекційні хвороби - розлади здоров'я людей, що викликаються живими збудниками (вірусами, бактеріями, рикетсіями, найпростішими, грибками, гельмінтами, кліщами, іншими патогенними паразитами), продуктами їх життєдіяльності (токсинами), патогенними білками (пріонами), передаються від заражених осіб здоровим і схильні до масового поширення
Хвилиночку! В другій частині ми встановили, що правець не передається від людини до людини. І до “масового поширення” ця хвороба теж не схильна — все суто індивідуально. А це означає, що правець взагалі не є “інфекційною хворобою” в термінах цього закону!
На цьому можна було взагалі закрити тему. Проте якщо ми, на відміну від суддів, вже відкрили закон, то небудемо зупинятися.
неблагополучна епідемічна ситуація - рівень захворювання людей на інфекційні хвороби перевищує середні багаторічні показники, реєструються спалахи інфекційних хвороб”
Як бачите, закон пов’язує визначення “неблагополучної єпідемічної ситуації” з показниками захворюваності. Нагадаю, висновок ЛКК про те, що ситуація “по правцю” є начебто неблагополучною, був наданий 12.06.2017. Навіть якщо вважати правець “інфекційною хворобою” в термінах закону, чи були підстави казати про те, що захворюваність на той момент перевищувала середні за багато років?
Відкриємо “Статистичний щорічник України за 2017 рік”. На сторінці 140 можна побачити кількість випадків правця, що реєструвалися в Україні в останні роки. Станом на червень 2017 року була доступна інформація за попередній, 2016 рік. Як бачите, тоді в Україні зафіксовано 10 випадків — це дуже низький показник. Менше було лише в 2014 році — дев’ятеро хворих, абсолютний рекорд.
Так, через півроку, по підсумках 2017-го, в Україні було зареєстровано 17 випадків правця. Проте одразу можна побачити, що в 2013 році їх було 16, в 2012 — 23, а в цілком спокійному з точки зору щеплень 2000 році — 36 хворих на правець.
Цивільний процесуальний кодекс встановлює, що “кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень”. Те, що “небезпечна” “епідеміологічна” ситуація “по правцю” — це фантазія ЛКК, констатувала в своєму рішенні суддя першої інстанції В.Зеленська: “об’єктивно не доведено наявність у Славутському районі та м. Славута складної чи неблагополучної епідеміологічної ситуації по правцю”.
Проте всупереч вимогам закону апеляційна та касаційна інстанція вирішили не перевіряти, чи доведені ці обставини. Так “неблагополучна епідеміологічна ситуація по правцю”, ця химера, що існує лише у хворобливій уяві тих, хто складав ту дебільну довідку ЛКК, стала підставою для обмеження прав маленького хлопчика. І ця химера заборонила йому відвідувати дитячий садок. Рішення остаточне і не підлягає оскарженню.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2007518.html.
Tags: анализ, дебилы, здоров'я, україна, щеплення
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments