Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Верховний Суд про щеплення. Частина 4 - про ґвалтування здорового глузду та “небезпеку від нещеплени

(1 2
3 4 5)
Перед тим, як розпочати чергову, четверту частину наших “розборок”, давайте пригадаємо деякі обставини цієї справи.
Хлопчик народився у місті Славуті 26 березня 2014 року. В судових рішеннях зазначено, що на першому році життя він отримав три щеплення вакциною АКДП, яка містить компонент (анатоксин) проти правця.
Ревакцинацію, тобто ще одне щеплення, він мав отримати в віці 18 місяців, тобто — у вересні 2015 року. Батьки надали згоду на щеплення, але не склалося: не було вакцини.
Взагалі той рік був чи ненайгірший за охопленням щепленнями в історії країни. Вакцинацію АКДП тоді отримали лише 23 відсотки дітей. Зараз посадовці звинувачують в цьому тих, хто відмовлявся від щеплень, але історія нашого хлопчика досить типова: бажали чи не бажали — вакцин просто не було. Так хлопчик став “неповністю щепленим”.
Відвідувати дитячий садочок йому тоді дозволили. Як пояснив в суді представник лікарні, лікарсько-консультативна комісія (ЛКК) зробила це “на підставі медичної довідки про задовільний стан здоров’я без ревакцинації АКДП у зв’язку з відсутністю вакцини у медичному закладі”.
Тобто, станом на 2015 рік, на думку ЛКК, неповністю щеплена дитина могла відвідувати дитячий заклад. Чомусь ніхто не заявляв, що це суперечить “інтересам інших батьків та їх дітей”. Чомусь ніхто не згадував про ту саму статтю 15 Закону, яка начебто забороняє відвідувати школу тим, хто не щеплений за календарем. Здоровий? Довідка є? Ну й добре.
Пройшов рік, і що змінилося? Дитина та ж сама. ЛКК та ж сама. Закони ті ж самі. Перелік щеплень той самий. Довідка про те, що дитина здорова, так саме є. Але висновок був протилежний: “Ні! Не можна! Порушення закону! Заборонити! Небезпека для інших! Заразить всю групу правцем!”
Тобто в цій судовій справі ми маємо дві однакові ситуації, в яких та ж сама комісія ухвалила протилежні рішення. Різниця була лише в одному: в 2016 році лікарні з’явилася вакцина.
Вакцина в наявності — ось це і є фактор ризику. Коли її немає, здорова дитина є цілком безпечною для інших і має право ходити до садочку. А коли вакцина є, здорова дитина перетворюється на монстра і за рішенням ЛКК і суду має сидіти вдома.
Так виходить? Саме так. Саме така перекручена і принаймні тричі зґвалтована логіка опинилася спочатку у висновку ЛКК, потім — у рішеннях апеляційної та касаційної інстанцій. І саме через цю “логіку” здорова та цілком безпечна для оточуючих дитина стала ізгоєм.
Хтось скаже: “але ж в 2015 році не було вакцини — міністерство не придбало. Батьки дитини в цьому не винні. Вони хотіли прищепити хлопчика, але не мали можливості. Потім все було інакше: вакцина була, батьки відмовилися, тому заборона на відвідування є справедливою”.
Це — ще один, дуже яскравий приклад зґвалтованої логіки. Закон (звісно, якщо його трактувати саме так, як це зробили ЛКК, апеляційна та касаційна інстанції), передбачає лише одне виключення, яке дозволяє відвідувати дітсадок без щеплень — медичні протипоказання. “Відсутність вакцин в лікарні” таким виключенням не є. Тому, якщо б ЛКК дійсно керувалася лише законом і турботою про життя та здоров’я дітей, вона повинна була заборонити відвідування садочку ще у 2015 року. Але ЛКК не керувалася законом в 2015-му. І в 2016 теж не керувалася.
Єдина “розумна” мета заборони — “покарати” норовливих батьків за те, що вони скористалися своїм законним правом на відмову від щеплень.
А те, що відмова є саме законним правом, прямим текстом вказано в рішеннях усіх трьох судових інстанцій.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2007671.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, анализ, дебилы, здоров'я, україна, щеплення
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments