Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Про томос і все-все-все

Вадим Хомаха
#Церквосрач
Чому пишу? Тому що це має дуже велике значення для безпеки держави. В принципі текст був у голові ще на початку січня цього року, але на той час не хотів кидати гранату у сільский туалет - все ж таки "миздабули". Треба було, щоб затих вереск про #томоснаш, і почалися суворі будні.

УПЦ ФСБ (так званого московського патріархата) треба було заборонити ще на початку 2014 року. Бо вона висмоктує гроші з українських вірян і перекачує їх до агресора, підтримує сепаратистів, колаборантів й окупантів і просуває ідею "руського світу".

До того ж, вона досі є "канонічною" і може качати права будь-де.

Ця "церква" беззаперечно підтримувала режим януковоча, надавала притулок терористам і "освячувала" танки і гради "армій республік".

Але держава в особі дяка цього "патріархата" порошенка і підконтрольних йому служби безпеки укрпромінвесту і генпрокуратури робили вигляд, що це "нормально".

Чим далі до лісу – тим товстіші партизани. Ніхто цю "церкву" за 5 років війни не чіпав, у той час як УПЦ Київського патріархата у Криму й на Донбасі усіляко пригнічували, відбирали храми, знущалися над свячениками.

І тут, у 2018 році, раптом виявляється, що можна отримати томос про автокефалію і об'єднати церкву, створивши незалежну від Росії помісну церкву. Ніхто не поставив питання, а звідки з'явилася ця ініціатива.
Я вже писав, що ціна томосу – це непротидія України будівництву Турецького потоку, і відмова від деяких економічних вимог угоди про вільну торгівлю.
Чому так? тому що Варфоломій – громадянин Туреччини. Так званий "Вселенський патріархат" - усього лише квартал Стамбула. І Варфоломій ЖОДНОГО РАЗУ не пішов проти прем'єр-міністра (а потім президента) Ердогана – жодної критики, жодних сперечань з "генеральною лінією партії" АКР Ердогана. Тобто домовленость про томос була не між церквами та їхніми ієрархами, а між президентами Ердоганом і порошенком. Це ключове. А Варфоломій взяв під козирок, але вписав у томос свої побажання.

І ось тут починається найцікавіше. Головний двигун процесу автокефалії - патріарх УПЦ КП Філарет бачив нову об'єднану церкву сильною і незалежною. Що повністю протилежне тому, що намагався отримати Варфоломій. Для створення нової цервки, підпорядкованої Варфоломію, потрібно було зняти анафему з Філарета і Макарія, очільника УАПЦ. Але Варфоломій поставив жорстку умову – у новій церкві Філарета бути не може. Десь на третіх ролях, але не за кермом.
Також до умов надання томосу було включені відмова від можливості для нової церкви мати закордонні парафії, жодного згадування про можливість отримання патріархату (а Філарет, нагадую, все ж таки патріарх хоча й неканонічного, але патріархату), присутність наглядачів від Варфоломія у новій церкві і взагалі вирішення всіх спірних питань лише на Фенері, у Стамбулі.
Така ж сама ситуація була і з назвою - підпорядкований Варфоломію статус був очевидний вже в офіційній назві "Православна цервка в Україні" (а не Українська православна церква, як усі інші автокефальні церкви).
Тобто, така собі обмежена "незалежність".
Крім того, нова церква мала сплачувати частину доходів до "метрополії", а наміснику потрібно було виділити належну статусну будівлю – порошенко подарував історичну Андріївську церкву.

На такі умови, звичайно ж, Філарет, який половину життя поклав на створення нової церкви, погодитися не міг. Тому порошенко вирішив зробити як завжди –пообіцяти й кинути. Вийшло блискуче.
Більмо на оці – УПЦ КП було швиденько ліквідовано, а нову церкву очолив начебто призначенець Філарета Епіфаній - молодий і амбітний, до того ж, навчався у Греції (Вселенський патріархат – це греки).
Порошенко пообіцяв Філарету, що формально церкву очолить Епіфаній, але фактичним розпорядником у ній буде саме Філарет.
Був ще один варіант кидку - призначити головою новою церкви вінницького митрополита Сімеона з УПЦ МП (своєго, рідненького), але не склалося. Варіант із захопленням нової церкви шляхом входження до неї великої кількості ієрархів УПЦ МП теж не спрацював – хитрий Онуфрій дуже добре розуміє, що таке є порошенко.
Як я зараз бачу, текст томосу від Філарета також приховали. А коли він побачив, то його присутність на врученні у Фенері (Фанарі - грецькою) була вже неможлива.
Надання йому звання Героя України Порошенком вже нічого не могло змінити - Філарет зрозумів, що його тупо використали й кинули.
А на церемонії вручення томосу у Стамбулі були присутні українські чиновники, щоб підкреслити, що нова церква буде під крилом влади. На це миттєво звернули увагу вороги України, які нагадали, що церква за Конституцією відділена від держави.
Під час передачі томосу сталася цікава подія - порошенко так торопився, що привіз його до Києва БЕЗ ПІДПИСІВ членів синоду Вселенського патріархату, і томос потім довелося везти до Стамбула і повертрати назад.
І потім передвиборчий план Порошенка почав розгортатися у всій красі - зі слоганом кампанії "армія, мова, віра".
"Ось вам томос, віряни! Я його отримав! Я переможець!" – саме під такими гаслами почався передвиборчий томос-тур Порошенка. Поруч з ним НА ДРУГОМУ ПЛАНІ був митрополит Епіфаній, роль якого ставала все очевиднішою – він мусив стати головпопом державної української церкви при президентові Порошенко.
До нової церкви почали поступово долучатися окремі парафії, але кількість їх була все одно незначною у порівнянні з кількістю парафій УПЦ МП. І священики МП не поспішали переходити до нової УПЦ.
Також жодна з незалежних православних церков не поспішала визнавати нову українську церкву. А Епіфаній фактично нічого для цього не робив, слідуючи у фарватері президентської кампанії Порошенка.
За останні місяці парафії переходили до ПЦУ по одній, і не без тиску місцевої влади, підпорядкованої Порошенку, якому потрібно було показати, що він таки керує процесом.

АЛЕ. Порошенко з тріском програв вибори. Новий президент Зеленський показово спочатку показав, що він однаково ставиться до всіх релігійний конфесій, а потім повністю дистанціонувався від "державної" ПЦУ.
І процес переходу парафій до ПЦУ повністю зупинився. Тобто, стало очевидно, що він був повністю інспірований Порошенком і мав адміністративне підґрунтя.
Епіфаній залишився з маленькою церквою, яку ніхто не визнав, з томосом, з яким носиться, як з писаною торбою і який фактично обмежив права незалежної української церкви.

І тут на сцені з'явився ображений на Порошенка і Епіфанія фактичний голова і почесний патріарх УПЦ КП Філарет. Незважаючи на те, що ця церква була де-юре розпущена перед об'єднавчим собором, Філарет наголошує, що це було зроблено під тиском, а він був введений Порошенком в оману – тому церква де-факто існує.

І тепер Філарета не цікавить, що буде далі з Епіфанієм і його підрозділом Вселенського патріархата. Він прагне створити і очолити нову справжню автокефальну православну церкву. І якщо для цього потрібно буде відмовитися від томосу – він до цього готовий. Тому що, як він наголосив, "ТАКИЙ томос українській незалежній церкві не потрібен".

Філарет скликає собор УПЦ КП на 20 червня. Незважаючи на погрози від Епіфанія і звинуваченнях у розколі церкви.

Що буде далі? Я вважаю, що навіть якщо собор 20 червня не буде успіхом Філарета, він зробить крок до розколу і створення нової незалежної церкви.
Це дуже погано з точки зору наслідків, бо північна РПЦ ФСБ постійно наголошує, що ПЦУ – неканонічна і ніколи не буде визнана.

Чому трапилося саме так? Причина – дії Порошенка, який вирішив на брехні збудувати один із стовпів свого наступного царювання - кишенькову державну церкву. І тепер він начебто не при справах. Він же вам томос приніс, так?

Але сталою конструкція, що збудована на брехні, бути не може. Раніше чи пізніше вона рухне. Зараз ПЦУ вже хитається.

Роль Філарета може бути як руйнівною, так і прогресивною, у разі, якщо він очолить ПЦУ. Тоді є шанс на зміни.

Держава мусить дистанціонуватися від церковних дрязг, у той же час припинивши діяльність спецпідрозділу ФСБ РФ - так званої УПЦ МП, яку Путін використовує як ідеологічну зброю проти України.

Тому що це питання національної безпеки. Безпеки нації, якщо говорити точніше.

P.S. Я не є спеціалістом у питаннях віри і церкви. Я обізнаний у політиці і національній безпеці. Тому десь можу й помилятися. Проте впевнений у головному - порошенківська афера "томос" ще неодноразово вистрелить у спину Україні. І це питання треба вирішувати. Негайно.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2011669.html.
Tags: #Церквосрач, #томоснаш, анализ, бесовщина, дебилы, коллективное х%№ло, порошенко, рассея, турция
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments