Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

тренд на зміну еліт, здається, охопив увесь світ

Богдан Яременко
Як завжди, коли в Туреччині відбувається щось гідне уваги (і я зовсім не про курортний сезон), читати потрібно Osman Pashayev.

І цього разу пан Осман гарно виписав усі перепетії та драму (а без неї в турецькій політиці -нікуди) повторних виборів мера Стамбула.

Справа в тому, що на попередніх чергових виборах правляча партія втратила контроль над найбільшими містами, а електоральний розрив у Стамбулі усіма правдами і неправдами вийшов замалий, щоб влада, вживаючи українську парламентську лексику «здалась без бою».

Але повторні вибори розставили крапки над «і». Опозиціонер пан Імамоглу переміг діючого мера пана Йилдирима з розривом близько 10% голосів.

Це важливо. І справа не в персоналіях мерів (з паном Йилдиримом мав нагоду бути знайомим і він справляв дуже хороше враження).

Якщо повернутися до факту втрати правлячою партією контролю над місцевою владою в Анкарі, Стамбулі (Ізмір партія справедливості, здається, і так ніколи не контролювала) і тд, а також появу на політичному полі нових популярних партій включно з політсилою колишнього соратника нинішнього президента - Ахмета Давутогоу, то час зробити висновок про можливість кардинальної зміни влади у нашого сусіда.

Реджеп Ердоган і його політична партія залишаються владою без невеликого майже двадцять років. Президент Туреччини розпочинав політичну кар‘єру у високій політиці на посаді мера Стамбула (тому, не виключено, може сприймати цю поразку персонально).

Але тренд на зміну еліт, здається, охопив увесь світ. І в цьому ситуація в Україні та Туреччині є дуже подібною.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2017793.html.
Tags: турция
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments