Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Набагато важливіше, чи зробить народ правильні висновки

Вячеслав Ільченко
Дозвольте поговорити відверто, без оглядки на коректність.
Перш за все, не кваптесь вішати вину за повернення Росії до ПАРЄ на Зеленського. Він винен тільки в тому, що в дипломатичному світі він - ноль. Аутсайдер без авторитета, і що важливіше, без команди, яка хоча б почала працювати на такий авторитет. Світова політика уже давно представляє собою людожерську учту, на якій за рахунок слабкого вирішують свої проблеми сильні. Якщо хтось підставився, ніхто йому не буде давати ані скидок, ані фори - помилкою скористаються, і за рахунок дурня вирішать свої проблеми. Тому що будь-якому уряду і будь-якому правителю завжди ближчі своя країна і свій народ - і вони, на відміну від українського, своїм очільникам помилок не спускають.
Зеленський же думав, що його образ нового політика, "рубахи-парня", модного лібертаріанця та народного обранця спрацює на зовнішньополітичному напрямку так само, як і всередині України. І отримав перший - і дуже жорстокий - урок. Те, що дарує перемогу на виборах, абсолютно незастосовно в реальному керівництві державою. Сподіваюсь, він із цього зробить висновки, і не буде так прагнути монопартійного домінування в парламенті і зосередження всієї влади в "команді нових обличь". Бо за помилки такого роду платить не правитель, а народ і країна.
Набагато важливіше, чи зробить народ правильні висновки.
Адже голосування в ПАРЄ - це не миттєве рішення. І навіть не рішення останніх двох-трьох місяців. Воно програмувалось як мінімум останні п'ять років. А як максимум - десять.
Дивіться, Україна представляє собою перманентне джерело головного болю. Якщо раніше це була просто бідна країна, яка балансувала на межі чи то протектората Росії, чи то лімітрофа - буферної зони. То зараз це країна із тліючим конфліктом, який розпочала і дбайливо роздмухує Росія - а потім використовує це як елемент торгу. Більше того, останні два президенти проводили абсолютно беззубу зовнішню політику. Віктор Янукович - тому що був прямим і доказаним агентом Кремля. Петро Порошенко - тому що хотів замкнути всі зовнішньополітичні рішення на себе самого, щоб стати для Заходу "єдинобезальтернативним сукиним сином" - і отримати карт-бланш на збагачення на тліючій війні.
Вдумайтесь, на протязі десяти років в країні фактично не існувало зовнішньої політики.
Хіба ви забули, як роками не призначали послів? Хіба ви забули, як нашу дипломатію представляли абсолютно маріонеткові Клімкін та Чалий, якими в ручному режимі керував Порошенко? Хіба ви забули, як відбувались зустрічі в так званому "Нормандському форматі" (який, до речі, за свідченням Радослава Сікорського - створили за пропозицією саме України), а потім в Мінську? Хіба ви забули оті всі тіньові схеми, які дуже добре були видні всім західним оглядачам? Хіба ви забули беззубе подання в Гаагу, де не було посилань на конвенцію про агресію, зате чомусь було посилання на расову дискримінацію?
А що роблять із проблемою, для якої не знаходиться вирішення на протязі близько десяти років? Правильно, її виносять за дужки. От вчора Україну за дужки і винесли. Світ засвідчив свою принципову готовність обійтися без України як частини світової спільноти. О да, ви зараз знову будете постити вірш Олеся "Европа мовчала" і пафосно заявляти, що "ми і без продажної Европи обійдемось".
Але ці пафосні пости проблему не вирішують. Ми офіційно втратили суб'єктність, це факт, який треба прийняти - і розглядати його, як проблему, яка вимагає негайного рішення.
І перш за все, треба чітко назвати тих людей, які в цьому винні. Перш за все Петра Порошенка, бо саме він в ручному режимі займався всією дипломатією країни. А із цим у нас проблеми. Судячи із того, що я читаю в стрічці - йому уже готові абсолютно все простити, і в принципі не проти, щоб він продовжив свою кар'єру в політиці.
А це, між іншим, теж удар по іміджу України. Просто подумайте, як будуть сприймати країну, де не наступає покарання за фальсифікацію виборів, не наступає покарання за надуження владою, не наступає покарання навіть за кричущий злочин вбивства Небесної Сотні? І чи захочуть таку країну вважати цінним членом світової спільноти?
Друге, що необхідно зробити - це визначитись із тим, як ми самі сприймаємо свою країну. Знову ж таки, на протязі десяти років в голови українцям забивалось відчуття, що в Україні більше нічого немає. Ні ресурсів, ні індустрії, ні потенціалу. В дискусіях я часто навіть зустрічаю уявлення, що в Україні взагалі немає палива - ми його 100% імпортуємо. Тому нам і ГТС не потрібна, і газова інфраструктура. У людей був шок, коли я наводив цифри - які ще декілька років тому були на всіх шпальтах газет.
Достатньо відкрити підручник фізичної географії і пересвідчитись - таких багатих, як Україна, країн в світі можна по пальцях порахувати. В нас просто роками культивували незнання того, що ми маємо. Цілеспрямовано культивували. Бо якщо ти не знаєш, чим володієш, то віддаси це за безцінь. Як індіанці віддали Манхеттен за товари вартістю всього 24 бакси.
А це теж удар по іміджу України. Самі подумайте, як сприймається країна, де самі мешканці упевнені, що нічим не володіють, і готові віддати все, що мають - аж до власної землі? Зверніть увагу, коли говорять про той же самий ринок землі - дуже рідко говорять про право купити. Говорять завжди за право українців продати - а значить, опція "купити" для українців не розглядається. Воно й не дивно - українці не знають цінності того, чим володіють. Вони навіть не знають, що володіють всім цим. Чи захочуть мати країну із таким вайлуватим населенням за рівного партнера?
А ми знаєте скільки ресурсів України "зачерпнули"? Так я вам скажу - 3,5% від розвіданих. Всього тільки. І це без того, що лежить під Українським Щитом - яким природа закрила від жадібних руцей велетенські ресурси. Хто відкриє "Український Щит" - той буде визначати перебіг нової технологічної революції.
Українці повинні нарешті перестати грати в нескінченний карнавал. Мій глибоко поважний френд Андрій Жалко-Титаренко сказав точно: крива більше не вивезе і "якось-то" уже не буде. Нас уже офірували на стіл і уже поволеньки засовують в піч, щоб ми рівномірно просмажились.
Нам необхідна потужна дипломатична команда і потужна команда спеціалістів, які зможуть провести інвентаризацію всього, що має Україна - і запустити економіку. Часу на експерименти і "давання шансів" у нас уже немає. Ми не в 2005-му і не в 2010-му році. Ми в 2019-му.
Я не буду робити в цьому тексті висновків. Вони очевидні. Ви знаєте, хто із політиків єдиний поставив питання про аудит потенціалу. Ви знаєте, у кого із політиків найбільш підготовлена і професійна команда. Ви знаєте, кого на Заході будуть слухати, і хто здатен дотискати українські інтереси в найбільш несприятливих умовах.
У вас є можливість все змінити. У вас є можливість нарешті зробити правильний вибір.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2019092.html.
Tags: анализ, европа, зеленский, порошенко, рассея, х%№ло, янукович
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments