Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Отаке от!

Алі Татар-заде
був один іранський шах, все в нього було гарно, окрім одного. Тоді був “зороастризм” (люди свідучі кажуть що це неправильна назва, але я щоб ви розуміли, до того ж як правильно - геть забув). А зороастрійцям релігія тупо забороняє брехати. Уявили собі? Не можна і все тут. А шаху треба воювати. І зо всіма мирний договір - злочинний попередник, гад, встановив зо всіма таку систему, що нема де нормальному шаху розвернутись. Ще й на початку правління, коли влада була хитка, довелося всі договори підтвердити клятвами.
І от цей шах давай викручуватись. Якось взяв та напав на сусідів - а це були гунни. А як же мирний договір? Він же клявся, що не перетне кордонний камень, навіть мимоволі. Нічого, він придумав: поклав камень на воза і перевозив поперед себе, поки був у поході.
А коли гуни його заманили в пастку та хотіли вбити, він пообіцяв і знов поклястися. Гунам показалось цього мало. Каган їхній каже:
-- Плювати на твої обіцянки. Зроби краще от що. Помолись мені, як богові, впади на коліна, називай володарем. І щоб при всіх людях. Тоді точно тебе ніхто не послухає, як наступним разом сунешся до нас.
Шах думав думав і придумав.
-- Я назву тебе богом і молитимусь на тебе, але вимагаю щоб це було рано вранці. Така вже в мене загадочна персидская душа.
-- Добре.
Назавтра рано вранці шах став перед каганом, і як тільки за плечима в того замаячило сонце, він впав на коліна і став поклонятися:
-- О, ти, моє світило, мій бог, мій цар, я ніхто перед тобою, то да сьо.
Гунни не второпали, а потім на свободі шах пояснив:
-- Ловко я подлеца! Всі бачили? Я ж не йому, а сонцю кланявся.
-- Сонцю можна! - одобрююче забубнили іранці.
В другий раз він дав клятву що не ступить ногою на сусідську землю: нічого, велів насипати воза з перською землею і так на нім і їздив, не сходячи навіть пописяти. Бо клятву треба держати.
І вже зовсім знахабнівши, велів іншим разом возити за собою цілу оборонну вежу - яку побудували на границі. Я, мовляв, пересуваюсь вслід за нашою обороною.
(То коли ви думали що КВН придумав щось нове про пересувні границі, то вони може і придумали, але заново, бо щось я сумніваюся щоби вони читали середньовічних авторів).
Ну а згинув він у ямі. Гуннам набридло отето от все, вони просто розкопали ями у себе позаду; почали битву, давай її картинно програвати і втікати - а потім перед самою ямою втекли направо і наліво, а вся армія шаха попадала на всім скаку до ями і сконала.
І з тих пір перси, кажуть, прийняли спеціальний закон - забороняється на чужій землі переслідувати противника, хоч би як він хутко втікав.
Бо інфантерія, вона як авіація: кожне правило написане кров’ю.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2023410.html.
Tags: история, піар
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment