Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Розведення виборів по різних ділянках у часі - це те чого завжди боїться реальна влада

Алі Татар-заде
ну і про вибори. У наших умовах це велике накидалово, накивалово чи як воно там зветься. Все лежить на поверхні, але ви не бачите. Все відбувається в один день. Сотні різних паралельних ситуацій, розкидані по сотням місць, відбуваються і створюються в один день. Невже неясно, що це і є основний момент тої самої “мутності води”? Нє, вам неясно. Ви берете в цьому участь наче так і треба. Це як колективний поцілунок чи, пардон мою погану квебекську, як колективний трах. Поки всі чимсь зайняті, ніхто не бачить, чи ви справді когось трахнули, чи вас трахнули, чи ви тільки хвастаєтесь. Це зручно кому завгодно, тільки не тим хто хоче большой і чистої любові.
Одномоментно сто спітнілих членів виборчкому витирають лоба, з непідробним клопотом розводячи руками - ой, я така затуркана, бачте, сотні позовів, тисячі протоколів з мокрими пе(р)чатками, а шоя я одна. І ви їм навіть співчуваєте. Вони нічку не спали! А те що вони п’ять років на зарплаті щоби не спати нічку на кілька років, то вам не доходить. І судді. І прокурори. І журналісти (будь навіть у всіх ціх згаданих бажання встановити істину). ДІйсно, їм що всім розірватися? І пресловута общественість. Ок, я знаю пару сотень людей в країні (це, гадаю, преділ), які раді були б побути на кожній ділянці та при кожнім підрахуйстві свічку потримати. А їх криють козирем - а не хочеш сто тисяч махінацій та в одну добу?
Розведення виборів по різних ділянках у часі - це те чого завжди боїться реальна влада. Та, що формує всі списки та контролює весь процес. Навіть коли вони пускають 10-20 довиборів, то ті “чомусь” виявляються значно скандальніші, а сенсаційні розоблачіння - значно ефективнішіими. Здогадалися, чому? Я вже пояснив. Хто ще старий, згадає і приклади - наприклад, вибори в Мукачевому 2004, які були поза графіком (2002 та 2006 за графіком). Там було все: і старі технології, які потрапили в камеру, і нові технології - нагадую, соцопитування, екзітополи, кілограм журрналіста на квадратний метр Закарпаття. Те, з чого починалася (сама того не знаючи) Помаранчова революція.
Але ж нє. Ви же хочете побистрому і каквсє.
Зазвичай деякі з моїх пропозицій (далеко не всі) втілюються потім за років 5-10 після мого формулювання. моя пропозиція про роздільні вибори - в цьому плані довгожитель. Вона нікого не цікавить. Всім вдобно так як є.
Це вам не антикорпуційну реформу вигадувати.
Це не схоластичні спори про те, яка система страшніша - спискова, мажоритарна чи змішана.
Це реальний механизм чистих і прозорих виборів.
Але воно вам треба?


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2029462.html.
Tags: вибори, история, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments