Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

на доопрацювання

Volodymyr Boiko
Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики дослухався рекомендацій Головного науково-експертного управління Верховної Ради України й повернув народній депутатці Ользі Богомолець на доопрацювання проект закону «Про протидію лихослів’ю (про дематюкацію мови)», реєстраційний №10414. Згідно з цим законопроектом, Кабінет Міністрів України має своєю постановою затвердити перелік нецензурних слів і висловів, заборонених до публічного вживання, з публікацією цього переліку на сайті Кабміну, сайті Верховної Ради та в газеті «Урядовий кур’єр».

Як справедливо зазначили парламентські юристи, у разі прийняття такого непересічного закону Кабінет Міністрів «спонукатиме суспільство (у тому числі дітей, молодь) до вивчення ненормативної лексики». Окрім того «проблемним стане питання використання іноземних імен та прізвищ, інших власних назв, які за своїм звучанням можуть підпадати під українські нецензурні слова та за вживання яких законопроектом передбачається відповідальність».

Можу як приклад навести рішення Київського районного суду Одеси від 10 грудня 2018 року в справі №520/17388/18, яким суд захистив право громадянина В’єтнаму мати прізвище Хуй.

Нгок Хуй навчався в Одеському Національному політехнічному університеті, де його з міркувань політичної цнотливості записали як Ву Нгок Хиу, у той час як при зарахуванні до вишу він надав паспорт на ім’я Vu Ngoc Huy. Зрозуміло, що й диплом в’єтнамцю також був виданий на ім’я Хиу. Але згодом іноземець вирішив захистити дисертацію, на заваді чому стали розбіжності в написанні прізвища в дипломі та паспорті.

Суд задовольнив заяву громадянина В’єтнаму й встановив – Хуй він і в Україні Хуй:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/78430978

Однак у разі прийняття «закону про дематюкацію мови» і цей в’єтнамській Хуй, і інші хуї, які живуть в Україні, будуть позбавлені права на судовий захист своїх споконвічних прізвищ.


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/2036656.html.
Tags: бойко, вибори, дебилы, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment